لیفت شقیقه ، یک تکنیک جراحی پلاستیک برای بالا بردن بخش خارجی ابروها می باشد. این روند می تواند چین و چروک های پنجه کلاغی را صاف کرده و ناحیه اطراف شقیقه ها را محکم کند.

جراح زیبایی گاهی ليفت شقيقه را به عنوان یک روند مستقل و گاهی در ترکیب با جراحی های دیگر مثل جراحی پلک انجام می دهد.

لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه چیست ؟

لیفت شقیقه ، تکنیکی است که می تواند تقارن در شقیقه و نواحی ابرو را بازیابی نماید. این روند به میزان قابل ملاحظه ای ، قادر به درمان خطوط پنجه کلاغی و خلق چهره ای شاداب تر و جوان تر در قسمت فوقانی صورت و ناحیه ابروها می باشد.

نحوه جراحی لیفت شقیقه

جراح متخصص ، لیفت شقیقه را به صورت یک روند سرپایی با بکارگیری بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی ، انجام می دهد.

به منظور جراحی ليفت شقيقه که از آن با عنوان لیفت تمپورال نیز یاد می شود ، برشی کوچک در خط رویش مو و در قسمت فوقانی گوش ایجاد می شود.

از طریق این برش ، بافت پایه جابجا می شود و سپس قسمت بیرونی ابرو بالا کشیده شده و چین و چروک های پنجه کلاغی ، صاف می شوند.

این برش بسیار کوچک بوده و از آن جا که در محل رویش موها ایجاد می شود ، پس از جراحی و پایان دوره بهبودی ؛ جای آن مشخص نخواهد بود.

ضمنا برای انجام این عمل جراحی ، نیازی به کوتاه کردن موهای سر وجود ندارد.

در نهایت ؛ پوست اضافی برداشته خواهد شد و برش ایجاد شده ، با بخیه های کوچک بسته می شود.

لازم به ذکر است که ليفت شقيقه به دو روش سنتی و روش آندوسکوپیک انجام می شود که در روش آندوسکوپیک ، از ابزار جدیدی موسوم به اندوتاین استفاده شده و در نتیجه ليفت شقيقه ، بدون نیاز به برش جراحی انجام می شود.

لیفت شقیقه

سن مناسب برای لیفت شقیقه

برای انجام جراحی لیفت شقیقه ، محدودیت سنی وجود نداشته و کلیه افرادی که با افتادگی عضلات ناحیه شقیقه مواجه هستند در صورت صلاحدید جراح متخصص در این حوزه ؛ می توانند مبادرت به انجام این عمل جراحی نمایند.

آیا می توان جراحی لیفت شقیقه را بدون بیهوشی انجام داد ؟

جراحی لیفت شقیقه ، هم تحت بیهوشی عمومی و هم تحت بی حسی موضعی ؛ انجام پذیر است.

این مسئله که جراحی تحت بیهوشی انجام شود یا بی حسی ؛ به وضعیت فیزیکی متقاضی جراحی و صلاحدید جراح معالج بستگی دارد.

بهترین جراح لیفت شقیقه

توجه داشته باشید که برای انجام عمل لیفت شقیقه ؛ باید پیش از هر چیز در وهله اول ، جراحی را انتخاب نمایید که در زمینه این عمل جراحی تجربه بالایی داشته باشد ؛ چرا که صورت جزو اندام های حساس بدن می باشد و از این رو کمترین بی تجربگی سبب بروز نقصان در نتیجه جراحی شده و این موضوع می تواند زیبایی چهره را به میزان قابل ملاحظه ای به چالش کشیده و از اعتماد به نفس فرد شدیدا بکاهد.

لذا اکیدا توصیه می شود برای انجام جراحی های زیبایی صورت ، حتما به یک جراح با تجربه و حاذق مراجعه نمایید که تجربیات درخشانی در این زمینه داشته باشد.

بنابراین توصیه ما این است که به منظور انجام جراحی ليفت شقيقه ، به بهترین جراح لیفت شقیقه مراجعه کنید تا علاوه بر کسب نتایج رضایت بخش از این جراحی ؛ از عوارض ناشی از آن نیز مصون بمانید.

دکتر نادر موسوی متخصص گوش و حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت گچساران می باشند.

ایشان با اتکا بر مهارت بالایی که در انجام موفقیت آمیز جراحی های زیبایی صورت دارند و نیز با اتکا بر تجربیات فراوانی که طی سالیان طبابت شان در زمینه این اعمال جراحی کسب نموده اند ، می توانند نتایج مطلوبی را از جراحی ليفت شقيقه برای مراجعین محترم شان به ارمغان آورند.

لیفت شقیقه

نتایج لیفت شقیقه چقدر ماندگار است ؟

هرچند بدن و صورت انسان حتی بعد از جراحی نیز تحت تاثیر فرآیند طبیعی پیر شدن قرار می گیرد ، ولی توجه داشته باشید که نواحی لیفت شده در مقایسه با نواحی درمان نشده ؛ به مراتب ، جوان تر و سفت تر خواهند ماند.

از این رو باید اشاره داشت که عمل لیفت شقیقه ؛ علیرغم فرآیند طبیعی پیر شدن ، دارای یک تاثیر دائمی ( با ماندگار طولانی ) بر روی بیمار می باشد.

ریکاوری بعد از لیفت شقیقه چگونه است ؟

لیفت شقیقه ، یک روند حداقل تهاجمی با زمان از کار افتادگی ( دوره نقاهت ) نسبتا کوتاه می باشد.

بعد از این جراحی ؛ بخیه ها ظرف 7 روز پس از عمل برداشته می شوند ، ولی از آن جایی که بخیه ها در زیر خط رشد مو پنهان می شوند ، بیشتر بیماران می توانند قبل از برداشتن بخیه ها نیز به محل کار خود بازگردند.

کبودی و تورم پس از جراحی ليفت شقيقه ، قابل انتظار می باشد و در واقع امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

جهت کمک به کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل ، از کمپرس یخ استفاده کنید و در طول چند هفته اول بعد از جراحی ليفت شقيقه حتما در حالت طاقباز خوابیده و به کمک چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.

چه افرادی کاندید ایده آل برای جراحی لیفت شقیقه می باشند ؟

لیفت شقیقه برای آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که در اثر فرآیند طبیعی پیر شدن ، با ابروها یا پلک هایی افتاده مواجه شده و در نتیجه چهره آن ها ، غمگین یا نگران به نظر می رسد ؛ تا جایی که این حالت در سایر نواحی صورت آنان احساس نمی شود.

لذا عمل ليفت شقيقه ، نوعی تکنیک ایده آل برای اکثر افرادی است که با افتادگی دُم ابرو و ناحیه شقیقه روبرو هستند و به دنبال جوانسازی با یک روش حداقل تهاجمی می باشند تا به کمک آن بتوانند اختلالات ناشی از افتادگی و شل شدگی شقیقه را جبران کنند.

لیفت شقیقه

اقدامات قبل از جراحی ليفت شقيقه

  • مهم ترین مسئله قبل از جراحی لیفت شقیقه این است که حتما باید یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر خود  داشته باشید و اهداف و مقاصد خود از این عمل جراحی را با ایشان در میان بگذارید.
  • قبل از عمل ليفت شقيقه ؛ جهت مقایسه چهره شما با تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی ، عکس هایی از شما گرفته خواهد شد.
  • پزشک از شما می خواهد حداقل یک ماه قبل از جراحی ليفت شقيقه تا یک ماه پس از آن ، به منظور کاهش مشکلات و اجتناب از خطرات نکروز ( بافت مردگی ) ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
  • از 15 روز قبل از جراحی ليفت شقيقه ؛ از مصرف داروهای ضد انعقاد و داروهای رقیق کننده خون ، خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی ليفت شقيقه

پزشک ، دستورالعمل های لازم در خصوص مراقبت از پانسمان و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

  • پانسمان معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی ، برداشته می شود.
  • در طول هفته اول بعد از جراحی لیفت شقیقه ؛ در هنگام خواب ، برای بالا نگه داشتن سر از حداقل دو بالش استفاده کنید ؛ با این کار به کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل کمک خواهید کرد.
  • پس از عمل ليفت شقيقه ؛ کبودی در اطراف پیشانی و چشم ها نمایان می شود که معمولا ظرف 7 تا 10 روز ، ناپدید خواهند شد. ( البته آثاری از آن ، به مدت 6 تا 8 هفته باقی می ماند. )
  • کیسه یخ ؛ از جمله روش های موثر در کاهش تورم و کبودی می باشد ؛ اگرچه باید به خاطر داشته باشید که کیسه یخ را نباید مستقیما بر روی پوست قرار ندهید و باید آن را در یک کیسه پلاستیکی و حوله بپیچید ، به طوری که خنکی ملایمی را ایجاد نماید بر روی پوست تان بگذارید.

هزینه جراحی لیفت شقیقه

اگر قصد جراحی لیفت شقیقه را دارید و می خواهید بدانید هزینه این جراحی چقدر است ؛ باید بگوییم که قیمت ثابتی برای عمل ليفت شقيقه وجود ندارد ، چرا که هزینه نهایی این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و این فاکتورها در افراد مختلف ، متفاوت می باشند.

بنابراین احتساب هزینه دقیق عمل ليفت شقيقه ، نیاز به بررسی و ارزیابی کلینیکی فرد زیباجو دارد.