لیفت شقیقه ، یک تکنیک جراحی پلاستیک برای بالا بردن بخش خارجی ابروها می باشد. این روند می تواند چین و چروک های پنجه کلاغی را صاف کرده و ناحیه اطراف شقیقه ها را محکم کند. جراح زیبایی گاهی لیفت شقیقه را به عنوان یک روند مستقل و گاهی در ترکیب با جراحی های دیگر مثل جراحی پلک انجام می دهد. اگر قصد دارید این پروسه زیبایی را انجام دهید می توانید به دکتر نادر موسوی مراجعه کنید.

لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه چیست ؟

لیفت شقیقه ، تکنیکی است که می تواند تقارن در شقیقه و نواحی ابرو را بازیابی نماید. این روند به میزان قابل ملاحظه ای ، قادر به درمان خطوط پنجه کلاغی و خلق چهره ای شاداب تر و جوان تر در قسمت فوقانی صورت و ناحیه ابروها می باشد.

نحوه جراحی لیفت شقیقه

جراح متخصص ، لیفت شقیقه را به صورت یک روند سرپایی با بکارگیری بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی ، انجام می دهد. به منظور جراحی لیفت شقیقه که از آن با عنوان لیفت تمپورال نیز یاد می شود ، برشی کوچک در خط رویش مو و در قسمت فوقانی گوش ایجاد می شود. از طریق این برش ، بافت پایه جابجا می شود و سپس قسمت بیرونی ابرو بالا کشیده شده و چین و چروک های پنجه کلاغی ، صاف می شوند. این برش بسیار کوچک بوده و از آن جا که در محل رویش موها ایجاد می شود ، پس از جراحی و پایان دوره بهبودی جای آن مشخص نخواهد بود. ضمنا برای انجام این عمل جراحی ، نیازی به کوتاه کردن موهای سر وجود ندارد. در نهایت پوست اضافی برداشته خواهد شد و برش ایجاد شده ، با بخیه های کوچک بسته می شود. لازم به ذکر است که لیفت تمپورال به دو روش سنتی و روش آندوسکوپیک انجام می شود که در روش آندوسکوپیک ، از ابزار جدیدی موسوم به اندوتاین استفاده شده و در نتیجه لیفت شقیقه ، بدون نیاز به برش جراحی انجام می شود.

لیفت شقیقه

سن مناسب برای لیفت کردن شقیقه

برای انجام جراحی لیفت شقیقه ، محدودیت سنی وجود نداشته و کلیه افرادی که با افتادگی عضلات ناحیه شقیقه مواجه هستند در صورت صلاحدید جراح متخصص در این حوزه می توانند مبادرت به انجام این عمل جراحی نمایند.

  • آیا می توان جراحی لیفت شقیقه را بدون بیهوشی انجام داد ؟

جراحی لیفت تمپورال ، هم تحت بیهوشی عمومی و هم تحت بی حسی موضعی انجام پذیر است. این مسئله که جراحی تحت بیهوشی انجام شود یا بی حسی ، به وضعیت فیزیکی متقاضی جراحی و صلاحدید جراح معالج بستگی دارد.

بهترین جراح لیفت شقیقه

توجه داشته باشید که برای انجام عمل لیفت شقیقه ، باید پیش از هر چیز در وهله اول ، جراحی را انتخاب نمایید که در زمینه این عمل جراحی تجربه بالایی داشته باشد ؛ چرا که صورت جزو اندام های حساس بدن می باشد و از این رو کمترین بی تجربگی سبب بروز نقصان در نتیجه جراحی شده و این موضوع می تواند زیبایی چهره را به میزان قابل ملاحظه ای به چالش کشیده و از اعتماد به نفس فرد شدیدا بکاهد.

لذا اکیدا توصیه می شود برای انجام جراحی های زیبایی صورت ، حتما به یک جراح با تجربه و حاذق مراجعه نمایید که تجربیات درخشانی در این زمینه داشته باشد. بنابراین توصیه ما این است که به منظور انجام جراحی نامبرده ، به بهترین جراح لیفت شقیقه مراجعه کنید تا علاوه بر کسب نتایج رضایت بخش از این جراحی ، از عوارض ناشی از آن نیز مصون بمانید. دکتر نادر موسوی متخصص گوش و حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت گچساران می باشند. ایشان با اتکا بر مهارت بالایی که در انجام موفقیت آمیز جراحی های زیبایی صورت دارند و نیز با اتکا بر تجربیات فراوانی که طی سالیان طبابت شان در زمینه این اعمال جراحی کسب نموده اند ، می توانند نتایج مطلوبی را از جراحی مذکور برای مراجعین محترم شان به ارمغان آورند.

لیفت شقیقه

  • نتایج لیفت نمپورال چقدر ماندگار است ؟

هرچند بدن و صورت انسان حتی بعد از جراحی نیز تحت تاثیر فرآیند طبیعی پیر شدن قرار می گیرد ، ولی توجه داشته باشید که نواحی لیفت شده در مقایسه با نواحی درمان نشده ، به مراتب ، جوان تر و سفت تر خواهند ماند. از این رو باید اشاره داشت که عمل لیفت شقیقه ، علیرغم فرآیند طبیعی پیر شدن ، دارای یک تاثیر دائمی ( با ماندگار طولانی ) بر روی بیمار می باشد.

ریکاوری بعد از لیفت شقیقه چگونه است ؟

لیفت شقیقه ، یک روند حداقل تهاجمی با زمان از کار افتادگی ( دوره نقاهت ) نسبتا کوتاه می باشد. بعد از این جراحی ، بخیه ها ظرف 7 روز پس از عمل برداشته می شوند ، ولی از آن جایی که بخیه ها در زیر خط رشد مو پنهان می شوند ، بیشتر بیماران می توانند قبل از برداشتن بخیه ها نیز به محل کار خود بازگردند. کبودی و تورم پس از جراحی لیفت شقیقه ، قابل انتظار می باشد و در واقع امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است. جهت کمک به کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل ، از کمپرس یخ استفاده کنید و در طول چند هفته اول بعد از جراحی لیفت حتما در حالت طاقباز خوابیده و به کمک چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.

چه افرادی کاندید ایده آل برای جراحی لیفت تمپورال می باشند ؟

لیفت شقیقه برای آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که در اثر فرآیند طبیعی پیر شدن ، با ابروها یا پلک هایی افتاده مواجه شده و در نتیجه چهره آن ها ، غمگین یا نگران به نظر می رسد. تا جایی که این حالت در سایر نواحی صورت آنان احساس نمی شود. لذا عمل لیفت تمپورال ، نوعی تکنیک ایده آل برای اکثر افرادی است که با افتادگی دُم ابرو و ناحیه شقیقه روبرو هستند و به دنبال جوانسازی با یک روش حداقل تهاجمی می باشند تا به کمک آن بتوانند اختلالات ناشی از افتادگی و شل شدگی شقیقه را جبران کنند.

لیفت شقیقه

اقدامات قبل از جراحی لیفت شقیقه

  • مهم ترین مسئله قبل از جراحی لیفت شقیقه این است که حتما باید یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر خود داشته باشید و اهداف و مقاصد خود از این عمل جراحی را با ایشان در میان بگذارید.
  • قبل از عمل ، جهت مقایسه چهره شما با تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی ، عکس هایی از شما گرفته خواهد شد.
  • پزشک از شما می خواهد حداقل یک ماه قبل از جراحی لیفت تمپورال تا یک ماه پس از آن ، به منظور کاهش مشکلات و اجتناب از خطرات نکروز ( بافت مردگی ) ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
  • از 15 روز قبل از جراحی ، از مصرف داروهای ضد انعقاد و داروهای رقیق کننده خون ، خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت شقیقه

پزشک ، دستورالعمل های لازم در خصوص مراقبت از پانسمان و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

  • پانسمان معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی ، برداشته می شود.
  • در طول هفته اول بعد از جراحی لیفت شقیقه ، در هنگام خواب ، برای بالا نگه داشتن سر از حداقل دو بالش استفاده کنید. با این کار به کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل کمک خواهید کرد.
  • پس از عمل لیفت شقیقه ، کبودی در اطراف پیشانی و چشم ها نمایان می شود که معمولا ظرف 7 تا 10 روز ، ناپدید خواهند شد. ( البته آثاری از آن ، به مدت 6 تا 8 هفته باقی می ماند. )
  • کیسه یخ از جمله روش های موثر در کاهش تورم و کبودی می باشد ؛ اگرچه باید به خاطر داشته باشید که کیسه یخ را نباید مستقیما بر روی پوست قرار ندهید و باید آن را در یک کیسه پلاستیکی و حوله بپیچید ، به طوری که خنکی ملایمی را ایجاد نماید بر روی پوست تان بگذارید.

هزینه جراحی لیفت شقیقه

اگر قصد جراحی لیفت شقیقه را دارید و می خواهید بدانید هزینه این جراحی چقدر است ، باید بگوییم که قیمت ثابتی برای عمل لیفت شقیقه وجود ندارد ، چرا که هزینه نهایی این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و این فاکتورها در افراد مختلف ، متفاوت می باشند. بنابراین احتساب هزینه دقیق عمل لیفت تمپورال ، نیاز به بررسی و ارزیابی کلینیکی فرد زیباجو دارد.