عمل لیفت سانترال لب که در واقع از نوین ترین متدهای جراحی زیبایی است ، با بالا کشیدن لب فوقانی یا به عبارتی لیفت لب بالا ، حالتی خوش فرم تر به لب ها بخشیده و زیبایی لب ها و متعاقبا چهره را دو چندان می کند. افتادگی لب فوقانی و کاهش حجم لب که می تواند ناشی از ژنتیک باشد و در برخی موارد به دنبال افزایش سن رخ می دهد ، منجر به مستور و پوشیدن ماندن دندان های پیشین فک بالا در هنگام لبخند می شود و تاثیر نامطلوبی بر زیبایی چهره می گذارد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فرم لب بالای خود را دوست ندارید و تمایل به داشتن لب هایی خوش فرم تر و متعاقبا لبخندی جذاب تر دارید ، جراحی لیفت سانترال لب توسط دکتر نادر موسوی ، می تواند کمک شایانی به شما کرده و با بالا کشیدن یا اصطلاحا لیفت لب بالا و کاهش فاصله لب فوقانی تا نوک بینی ، لبخند زیباتری به شما ببخشد. لیفت لب ، یک جراحی کم تهاجمی و سرپایی محسوب می شود که در مطب امکان انجام آن وجود دارد ؛ این عمل جراحی ، معمولا یک ساعت به طول می انجامد.

لیفت سانترال لب

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند ؟

 • افرادی که فاصله لب بالا و بینی آن ها زیاد است.
 • اشخاصی که لب بالای آن ها باریک است.
 • افرادی که با غیرقرینگی در طرفین لب مواجه هستند.
 • اشخاصی که دندان های فک بالای آن ها با لب فوقانی شان پوشانده شده است ؛ گزینه مناسبی برای انجام جراحی لیفت سانترال لب خواهند بود.
 • جراحی لیفت سانترال لب ، در افرادی که گوشه لب های آن ها به سمت پایین متمایل است ؛ گزینه مناسبی می باشد.
 • افرادی که در نواحی اطراف لب های خود با چین و چروک های متعدد روبرو هستند ، نیز کاندید ایده آلی برای جراحی لیفت سانترال لب به شمار می روند.

شما همراهان عزیز و محترم ؛ می توانید در صورتی که از فرم لب های خود ناراضی هستید ، جهت انجام جراحی لیفت سانترال لب و بهبود فرم لب های خود با اطمینان خاطر به مطب دکتر نادر موسوی ، جراح پلاستیک بینی و صورت که در زمینه جراحی های زیبایی صورت نتایج درخشانی در کارنامه کاری شان دارند ؛ مراجعه فرمایید.

جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود ؟

این عمل جراحی ، تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد و می تواند به طور همزمان با دیگر اعمال جراحی زیبایی صورت ؛ از جمله جراحی بینی انجام گیرد. جراح متخصص در جراحی لیفت سانترال لب با بهره وری از تکنیک های مخصوص این جراحی ، قسمت بسیار ظریفی از پوست لب فوقانی ( لب بالا ) را برداشته و به این ترتیب لب فوقانی را به سمت بالا می کشد.

این جراحی در صورتی که توسط یک جراح حاذق و مجرب ، صورت پذیرد ؛ هرگز خطری به دنبال نخواهد داشت و طی آن هیچ ماهیچه یا عصبی قطع نشده و مشکل یا عارضه ای حادث نخواهد شد. در غیر این صورت ، علاوه بر بروز عوارض فوق الذکر ممکن است فرد دچار عفونت در محل زخم جراحی شده و همچنین با عوارضی اعم از آب آوردن لب و دفرمه شدن جای زخم جراحی روبرو شود. لذا اکیدا توصیه می شود به منظور انجام عمل لیفت سانترال لب ، حتما به پزشکی که در این زمینه از توانمندی و تبحر لازم برخوردار است ، مراجعه کنید.

لیفت سانترال لب

آیا جای بخیه جراحی لیفت سانترال لب باقی می ماند ؟

بخیه های ایجاد شده در این عمل جراحی ، زیر بینی زیباجود و به صورت میکروسکوپی لحاظ می شوند ؛ از این رو اثر آن ها به وضوح قابل مشاهده نمی باشد و چنانچه اثر آن ها بر جای بماند می توان با متدهای دارویی یا جراحی مجدد آن را برطرف ساخت.

آیا با انجام لیفت سانترال لب ، افتادگی گوشه های دهان قابل اصلاح است ؟

افتادگی گوشه دهان ، از معضلاتی است که برخی افراد با آن روبرو هستند و این مسئله سبب افسرده یا غمگین به نظر رسیدن آن ها می شود ؛ متاسفانه با لیفت سانترال لب نمی توان این مشکل را مرتفع ساخت ، چرا که این جراحی صرفا موجب لیفت بخش مرکزی لب شده و تغییری در بخش های کناری لب ها و گوشه های دهان ایجاد نمی کند.

اقدامات قبل از لیفت سانترال لب

در صورتی که علاقمند به انجام جراحی لیفت سانترال لب هستید و مترصد انجام آن می باشید ؛ باید دستورالعمل های زیر را قبل از این عمل جراحی رعایت نمایید :

 • از مصرف برخی داروهای خاص ؛ از جمله داروهای رقیق کننده خون نظیر بروفن ، آسپرین ، ویتامین E و مکمل های گیاهی ؛ به مدت دو هفته قبل از عمل اکیدا خودداری کنید.
 • حداقل از 48 ساعت قبل از جراحی ، از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 • در روز جراحی ، به هیچ عنوان آرایش نداشته باشید.
 • چنانچه نسبت به داروی خاصی آلرژی یا حساسیت دارید یا داروی مخصوصی مصرف می کنید ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سانترال لب

 • بعد از انجام این عمل جراحی ، تا چند روز باید بر روی موضع عمل شده ؛ کمپرس یخ قرار دهید و به این ترتیب از تشدید کبودی و ورم در محل جراحی خودداری نمایید.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه فشار به لب ها ، تا چند وقت بعد از عمل فقط غذاهای نرم میل کنید.
 • آرایش کردن تا 3 روز بعد از جراحی لیفت لب ، ممنوع می باشد ؛ زیرا تماس هر نوع ماده خارجی با لب ها ، منجر به کند شدن روند ترمیم زخم جراحی و اختلال در انعقاد زخم ناشی از عمل می شود.
 • مطابق با دستورالعمل پزشک معالج خود ، داروهایی که جهت کنترل درد برای تان تجویز شده را مصرف کنید.
 • اکثر افراد 48 – 24 ساعت بعد از انجام این عمل جراحی ، می توانید انجام امور روزمره خود را از سر بگیرند.
 • مصرف سیگار را تا دو هفته بعد از جراحی ، متوقف کنید ؛ تا روند بهبودی سریع تر صورت پذیرد.
 • افراد طی چند روز ابتدایی بعد از جراحی لیفت صورت نباید برروی صورت بخوابند.
 • چنانچه بخیه های استفاده شده در این عمل جراحی ، جذبی باشند ؛ نیازی به کشیدن آن ها وجود ندارد ، در غیر این صورت باید 7 – 5 روز بعد از عمل نسبت به کشیدن بخیه ها اقدام گردد.
 • پمادهای تجویز شده را طبق دستور استفاده نمایید و بر روی زخم های جراحی بمالید ، تا جای زخم های جراحی باقی نماند.
 • در هنگام مسواک زدن مراقب باشید که مسواک بر لب های تان فشار وارد نکند.

هزینه جراحی لیفت سانترال لب

افرادی که تصمیم به انجام جراحی لیفت سانترال لب دارند ؛ برای اطلاع از هزینه دقیق آن باید حضورا به مطب پزشک متخصص در این حوزه مراجعه نمایند و تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گیرند.