عمل لیفت سانترال لب که در واقع از نوین ترین متدهای جراحی زیبایی است ، با بالا کشیدن لب فوقانی یا به عبارتی لیفت لب بالا ، حالتی خوش فرم تر به لب ها بخشیده و زیبایی لب ها و متعاقبا چهره را دو چندان می کند. افتادگی لب فوقانی و کاهش حجم لب که می تواند ناشی از ژنتیک باشد و در برخی موارد به دنبال افزایش سن رخ می دهد ، منجر به مستور و پوشیدن ماندن دندان های پیشین فک بالا در هنگام لبخند می شود و تاثیر نامطلوبی بر زیبایی چهره می گذارد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فرم لب بالای خود را دوست ندارید و تمایل به داشتن لب هایی خوش فرم تر و متعاقبا لبخندی جذاب تر دارید ، جراحی لیفت سانترال لب در گچساران ، توسط دکتر نادر موسوی ، بهترین جراح پلاستیک صورت و بینی گچساران ، می تواند کمک شایانی به شما کرده و با بالا کشیدن یا اصطلاحا لیفت لب بالا و کاهش فاصله لب فوقانی تا نوک بینی ، لبخند زیباتری به شما ببخشد. لیفت لب ، یک جراحی کم تهاجمی و سرپایی محسوب می شود که در مطب امکان انجام آن وجود دارد ؛ این عمل جراحی ، معمولا یک ساعت به طول می انجامد.

لیفت سانترال لب - دکتر موسوی

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند ؟

 • افرادی که فاصله لب بالا و بینی آن ها زیاد است.
 • اشخاصی که لب بالای آن ها باریک است.
 • افرادی که با غیرقرینگی در طرفین لب مواجه هستند.
 • اشخاصی که دندان های فک بالای آن ها با لب فوقانی شان پوشانده شده است ؛ گزینه مناسبی برای انجام جراحی لیفت  کردن لب خواهند بود.
 • جراحی لیفت سانترال لب ، در افرادی که گوشه لب های آن ها به سمت پایین متمایل است ؛ گزینه مناسبی می باشد.
 • افرادی که در نواحی اطراف لب های خود با چین و چروک های متعدد روبرو هستند ، نیز کاندید ایده آلی برای جراحی لیفت لب سانترال به شمار می روند.

شما همراهان عزیز و محترم ؛ می توانید در صورتی که از فرم لب های خود ناراضی هستید ، جهت انجام جراحی لیفت لب و بهبود فرم لب های خود با اطمینان خاطر به مطب دکتر نادر موسوی ، جراح پلاستیک بینی و صورت که در زمینه جراحی های زیبایی صورت نتایج درخشانی در کارنامه کاری شان دارند ؛ مراجعه فرمایید.

جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود ؟

این عمل جراحی ، تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد و می تواند به طور همزمان با دیگر اعمال جراحی زیبایی صورت ؛ از جمله جراحی بینی انجام گیرد. جراح متخصص در جراحی لیفت سانترال لب با بهره وری از تکنیک های مخصوص این جراحی ، قسمت بسیار ظریفی از پوست لب فوقانی ( لب بالا ) را برداشته و به این ترتیب لب فوقانی را به سمت بالا می کشد. این جراحی در صورتی که توسط یک جراح حاذق و مجرب ، صورت پذیرد ؛ هرگز خطری به دنبال نخواهد داشت و طی آن هیچ ماهیچه یا عصبی قطع نشده و مشکل یا عارضه ای حادث نخواهد شد. در غیر این صورت ، علاوه بر بروز عوارض فوق الذکر ممکن است فرد دچار عفونت در محل زخم جراحی شده و همچنین با عوارضی اعم از آب آوردن لب و دفرمه شدن جای زخم جراحی روبرو شود. لذا اکیدا توصیه می شود به منظور انجام عمل لیفت کردن لب ، حتما به پزشکی که در این زمینه از توانمندی و تبحر لازم برخوردار است ، مراجعه کنید.

لیفت سانترال لب - دکتر نادر موسوی

 

آیا جای بخیه جراحی لیفت سانترال لب باقی می ماند ؟

بخیه های ایجاد شده در این عمل جراحی ، زیر بینی زیباجود و به صورت میکروسکوپی لحاظ می شوند ؛ از این رو اثر آن ها به وضوح قابل مشاهده نمی باشد و چنانچه اثر آن ها بر جای بماند می توان با متدهای دارویی یا جراحی مجدد آن را برطرف ساخت.

آیا با انجام لیفت سانترال لب ، افتادگی گوشه های دهان قابل اصلاح است ؟

افتادگی گوشه دهان ، از معضلاتی است که برخی افراد با آن روبرو هستند و این مسئله سبب افسرده یا غمگین به نظر رسیدن آن ها می شود ؛ متاسفانه با لیفت سانترال لب نمی توان این مشکل را مرتفع ساخت ، چرا که این جراحی صرفا موجب لیفت بخش مرکزی لب شده و تغییری در بخش های کناری لب ها و گوشه های دهان ایجاد نمی کند.

اقدامات قبل از لیفت سانترال لب

در صورتی که علاقمند به انجام جراحی لیفت  لب در گچساران هستید و مترصد انجام آن می باشید ؛ باید دستورالعمل های زیر را قبل از این عمل جراحی رعایت نمایید :

 • از مصرف برخی داروهای خاص ؛ از جمله داروهای رقیق کننده خون نظیر بروفن ، آسپرین ، ویتامین E و مکمل های گیاهی ؛ به مدت دو هفته قبل از عمل اکیدا خودداری کنید.
 • حداقل از 48 ساعت قبل از جراحی ، از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 • در روز جراحی ، به هیچ عنوان آرایش نداشته باشید.
 • چنانچه نسبت به داروی خاصی آلرژی یا حساسیت دارید یا داروی مخصوصی مصرف می کنید ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سانترال لب

 • بعد از انجام این عمل جراحی ، تا چند روز باید بر روی موضع عمل شده ؛ کمپرس یخ قرار دهید و به این ترتیب از تشدید کبودی و ورم در محل جراحی خودداری نمایید.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه فشار به لب ها ، تا چند وقت بعد از عمل فقط غذاهای نرم میل کنید.
 • آرایش کردن تا 3 روز بعد از جراحی لیفت سانترال لب ، ممنوع می باشد ؛ زیرا تماس هر نوع ماده خارجی با لب ها ، منجر به کند شدن روند ترمیم زخم جراحی و اختلال در انعقاد زخم ناشی از عمل می شود.
 • مطابق با دستورالعمل پزشک معالج خود ، داروهایی که جهت کنترل درد برای تان تجویز شده را مصرف کنید.
 • اکثر افراد 48 – 24 ساعت بعد از انجام این عمل جراحی ، می توانید انجام امور روزمره خود را از سر بگیرند.
 • مصرف سیگار را تا دو هفته بعد از جراحی ، متوقف کنید ؛ تا روند بهبودی سریع تر صورت پذیرد.
 • افراد طی چند روز ابتدایی بعد از جراحی لیفت صورت نباید برروی صورت بخوابند.
 • چنانچه بخیه های استفاده شده در این عمل جراحی ، جذبی باشند ؛ نیازی به کشیدن آن ها وجود ندارد ، در غیر این صورت باید 7 – 5 روز بعد از عمل نسبت به کشیدن بخیه ها اقدام گردد.
 • پمادهای تجویز شده را طبق دستور استفاده نمایید و بر روی زخم های جراحی بمالید ، تا جای زخم های جراحی باقی نماند.
 • در هنگام مسواک زدن مراقب باشید که مسواک بر لب های تان فشار وارد نکند.

هزینه جراحی لیفت سانترال لب در گچساران

افرادی که تصمیم به انجام جراحی لیفت سانترال لب در گچساران ، دارند ؛ برای اطلاع از هزینه دقیق آن باید حضورا به مطب پزشک متخصص در این حوزه مراجعه نمایند و تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گیرند.

مزایای جراحی لیفت سانترال لب

با افزایش سن پوست شل و افتاده می شود و بخش هایی از صورت نیز در اثر آن کشیده خواهد شد. این موضوع موجب می شود تا ناحیه قرمز رنگ لب ها به سمت داخل کشیده شده و در نهایت موجب نازک به نظر رسیدن لب ها شود. همچنین لب بالایی به سمت داخل کشیده شده و دندان های ردیف بالا را تحت پوشش قرار می دهد. در نهایت این امر ظاهری پیر در لب ها و دهان ایجاد می کند. در حال حاضر با انجام عمل لیفت سانترال لب می توان این تغییرات را بهبود بخشید و سبب جوان تر و زیباتر رسیدن فرم لب ها شد. با انجام این جراحی ناحیه قرمز رنگ لب ها بیشتر نمایان شده و این موضوع در زیبایی چهره و برجسته به نظر رسیدن لب ها تاثیر خواهد گذاشت.

نتایج سانترال لب تا چه مدت ماندگار است ؟

هرچند که نمی توان مانع روند پیری و افزایش سن و تغییرات پوستی ممکن شد اما به صورت کلی این جراحی با ماندگاری بالایی همراه است.

آیا برای انجام لیفت سانترال لب به بیهوشی نیاز است ؟

در صورتی که قصد انجام جراحی لیفت لب را به تنهایی داشته باشید ، می توان این جراحی را با بی حسی موضعی و داروی خواب آور انجام داد. در مواردی که این جراحی با سایر عمل های زیبایی همراه شود باید تحت بیهوشی عمومی انجام پذیرد.

چه تکنیک هایی برای لیفت سانترال لب مورد استفاده قرار می گیرد ؟

با استفاده از تکنیک های مختلفی می توان عمل لیفت کردن لب ها را انجام داد. یکی از تکنیک های اصلی و رایج در این عمل بالا کشیدن لب ها و برداشتن قسمتی از پوست است. این برش در زیر بینی و درست بالای لب بالا ایجاد می شود و بدین ترتیب فاصله بین بینی  لب ها نیز کاهش پیدا می کند.