عمل بینی که در راستای دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود، محبوب ترین جراحی صورت شناخته شده است. زنان و مردان همواره به منظور افزایش زیبایی چهره خود ، بینی خود را به تیغ جراحان می سپارند. دکتر نادر موسوی یهترین جراح بینی در شیراز ، با بکارگیری روش های جراحی بینی متناسب برای هر زیباجو ، بهترین نتیجه را برای فرد رقم می زند.

روش های جراحی بینی - دکتر نادر موسوی

 

جهت انجام رینوپلاستی ، بهترین دکتر زیبایی گچساران ، از دو روش باز یا بسته بهره می گیرد. انتخاب یکی از دو تکنیک مذکور به صلاحدید متخصص زیبایی ، صورت می پذیرد. هر یک از دو تکنیک مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که در ادامه به طور کامل به آن ها می پردازیم.

عمل بینی به روش باز

یکی از روش های جراحی بینی ، تکنیک باز است . طی روش باز ، بهترین دکتر عمل بینی گچساران ، بر روی کلوملا (بافت جداکننده سوراخ های بینی) یک برش کوچک ایجاد می کند. برای بکارگیری این تکنیک ، عموماً فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. ایجاد برش در قسمت زیرین کلوملا ، دسترسی به تمام ساختارهای درونی بینی را برای پزشک ، آسان می سازد. از این رو به سبب تسلط کامل متخصص بر روی بافت های غضروفی و استخوانی بینی ، ضریب خطا بسیار کاهش می یابد. عمل بینی به روش باز ، برای انجام جراحی ترمیمی بسیار کاربردی است. به طور کلی دماغ هایی که ایرادات زیادی دارند و تغییرات متعددی باید بر روی آن ها اعمال شود ، تحت این تکنیک جراحی می شوند. یکی از معایب آن ، دوره ریکاوری طولانی مدت می باشد. به سبب آن که بافت های زیادی در طول جراحی بینی درگیر تغییرات و اصلاحات هستند ، بعد از عمل ، برای ترمیم تمام آن بافت ها ، مشخصاً به زمان بیشتری نیاز است.

مزایای عمل بینی باز

 • دید دقیق و بهتر جراح بینی : در این روش به دلیل برشی که روی پوست بینی ایجاد می شود و پوست به بالا کشیده می شود ، جراح به اسکلت و ساختمان درونی بینی به راحتی دسترسی پیدا می کند و به همین علت دید واضح و دقیق تری را برای اعمال تغییرات لازم دارد. به همین دلیل احتمال غیر قرینگی در این روش بسیار کم است.
 • پیوند غضروف و قرار دادن گرافت : برای ترمیم و شکل دهی بینی نیاز به تغییر و تقویت غضروف های بینی می باشد. در برخی موارد ممکن است فرد به صورت ژنتیکی غضروف کمی در بینی داشته باشد و یا در مواردی که عمل ترمیمی بینی انجام می شود نیز به دلیل از دست رفتن حجم زیادی از غضروف ها در عمل بینی اولیه ، برای ترمیم و بازسازی نیاز است تا پیوند غضروف یا گرافت انجام شود. که انجام این عمل در جراحی زیبایی بینی به روش باز راحت تر انجام می شود.
 • مناسب در جراحی های دشوار : در عمل ترمیمی یا بینی هایی که پیچ خوردگی و یا مشکلات وسیعی دارند ، امکان اصلاح بینی با روش باز راحت تر بوده و پزشک به دلیل دسترسی بهتر به ساختمان داخلی بینی به راحتی می تواند مشکلات بینی را اصلاح نماید.

عمل بینی به روش بسته

 از دیگر روش های جراحی بینی در شیراز ، تکنیک بسته می باشد. در این تکنیک ، تمام برش های مورد نیاز برای اعمال اصلاحات ، درون سوراخ های بینی ایجاد می شوند. بهترین جراح زیبایی بینی در گچساران ، از طریق هر یک از برش ها ، تغییرات لازم را بر روی بافت های هر دو سمت بینی اعمال می نماید. برش های ایجاد شده در عمل بینی به روش بسته ، برای جراح محدودیت هایی را ایجاد می کند ؛ به طوریکه او نمی تواند به تمام بافت های ساختار درونی دماغ دسترسی داشته باشد. معمولاً این تکنیک برای بینی هایی که اشکالات و معایب کمتری دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد. البته بکارگیری روش مذکور نیاز به دقت و ظرافت عمل بسیاری دارد. مشخصه بارز و برتر رینوپلاستی بسته ، عدم وجود اسکار و اثر جراحت ، پس از عمل است ؛ زیرا برش های جراحی درون بینی ایجاد می شوند. همچنین مدت نقاهت پس از عمل به این روش ، در مقایسه با روش باز ، بسیار کوتاه تر است.

مزایای عمل بینی بسته

 • کوتاه بودن مدت زمان جراحی : عمل زیبایی بینی به روش بسته معمولا در مدت زمان کمتری انجام می شود و این به معنای استفاده کمتر از داروی بیهوشی می باشد. این عامل ممکن است برای برخی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی مهم باشد.
 • ایجاد زخم های کمتر : همانطور که شرح داده شد ، در این روش روی پوست بینی برشی ایجاد نمی شود به همین دلیل روی پوست خارجی بینی زخمی وجود ندارد و تنها در ناحیه داخلی بینی برش هایی ایجاد می شود.
 • میزان تورم کمتر است : به دلیل برش های کمتری که در جراحی بسته ایجاد می شود ، تورم بینی بعد از عمل کمتر بوده و این همان عاملی است که موجب می شود دوره ریکاوری با روش بسته کوتاه تر از روش عمل بینی باز باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

در نظر داشته باشید که اگر به خلق نتیجه دلخواه از جراحی بینی علاقه مند هستید ، باید از ابتدا تا انتهای کار دستورالعمل هایی را رعایت کنید . این نکات شامل انتخاب پزشک متخصص ماهر ، آشنایی با اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن می باشد ، که تمام این موارد در کنار یکدیگر می توانند شما را به نتیجه مورد نظر از پروسیجر نزدیک سازند .برخی از اقدامات لازم پیش از جراحی بینی شامل :

 1. نتایج آزمایشات و سایر عکس های گرفته شده از بینی را ، در روز جراحی با خود به همراه داشته باشید تا در صورت بررسی مجدد پزشک ، با مشکل مواجه نشوید .
 2. تا دو هفته قبل از جراحی ، باید در مصرف داروها محتاط باشید ؛ زیرا دارو هایی نظیر آسپرین با رقیق کردن خون ، مانع از بند آمدن خون در حین جراحی می شود که بسیار خطرناک است .
 3. از مصرف سیگار و دخانیات تا دو هفته قبل از انجام پروسیجر بپرهیزید ؛ زیرا سیگار افزایش فشار خون را در پی خواهد داشت که می تواند جراحی بینی تحت تاثیر بدی قرار دهد .
 4. مصرف به موقع دارو ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک ، باید اولویت تان باشد .
 5. داشتن حداقل یک همراه در روز جراحی بسیار مهم است ؛ زیرا اثرات دارو بیهوشی تا 24 ساعت بعد از جراحی باقی می مانند و بیمار برای بازگشت به منزل و انجام کارهای ترخیص به کمک نیاز دارد .
 6. برای روز جراحی لباس گشاد و آزادی پوشیده تا در صورت تعویض آن اذیت نشوید . بهتر است این لباس دکمه ای و یا زیپی باشد .
 7. تا 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید و صبح روز جراحی نیز با معده خالی به بیمارستان مراجعه کنید .
 8. شب قبل از جراحی ، حمام رفته زیرا به منظور جلوگیری از خیس شدن آتل ، امکان استحمام تا 4 روز بعد از پروسیجر وجود ندارد .

کدام یک از روش های عمل بینی برای جراحی زیبایی بینی بهتر است ؟

هر یک از روش های جراحی بینی باز و بسته ، دارای نکات مثبت و منفی هستند. در راستای انتخاب بهترین تکنیک باید بگوییم که لازم است به بهترین جراح بینی گچساران مراجعه فرمایید. ایشان با معاینه کامل بینی و بررسی ایرادات و معایب آن ، همچنین تعیین میزان تغییرات مورد نیاز ، می تواند شما را در این امر کمک کند و مناسب ترین روش را با توجه به ساختار بینی تان انتخاب نماید.

جراحی ترمیمی بینی با کدام یک از روش های جراحی بینی انجام می شود ؟

این موضوع که از کدام یک از روش های جراحی بینی در گچساران ، استفاده شود ، تا حد زیادی به نظر جراح بستگی دارد. اما اغلب در مواردی که نیاز به اصلاحات گستره روی بینی باشد ، این جراحی با روش باز انجام می شود. عمل ترمیمی بینی پیچیدگی های زیادی دارد و جراحی باز این امکان را به پزشک می دهد تا با دید دقیق تر مشکلات ناشی از عمل بینی اولیه را بررسی و اصلاح نماید و در صورت لزوم از پیوند گرافت یا غضروف استفاده کند. غضروف مورد نیاز در جراحی ثانویه معمولا از پشت گوش برداشته می شود ، اما در مواردی که به غضروف بیشتری نیاز باشد ، از غضروف های دنده استفاده می شود.