جراحی بینی به روش باز یا بسته

عمل بینی که در راستای دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود، محبوب ترین جراحی صورت شناخته شده است. زنان و مردان همواره به منظور افزایش زیبایی چهره خود ، بینی خود را به تیغ جراحان می سپارند. دکتر نادر موسوی جراح بینی در شیراز ، با بکارگیری روش های جراحی بینی متناسب با هر زیباجو ، بهترین نتیجه را برای فرد رقم می زند.

روش های جراحی بینی

جهت انجام رینوپلاستی ، جراح از دو روش باز یا بسته بهره می گیرد. انتخاب یکی از دو تکنیک مذکور به صلاحدید متخصص زیبایی ، صورت می پذیرد. هر یک از دو تکنیک مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که در ادامه به طور کامل به آن ها می پردازیم.

عمل بینی به روش باز

طی روش باز ، جراح بینی ، بر روی کلوملا (بافت جداکننده سوراخ های بینی) یک برش کوچک ایجاد می کند. برای بکارگیری این تکنیک، عموماً فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

ایجاد برش در قسمت زیرین کلوملا ، دسترسی به تمام ساختارهای درونی بینی را برای جراح ، آسان می سازد. از این رو به سبب تسلط کامل متخصص بر روی بافت های غضروفی و استخوانی بینی ، ضریب خطا بسیار کاهش می یابد.

عمل بینی به روش باز ، برای انجام جراحی ترمیمی بسیار کاربردی است. به طور کلی دماغ هایی که ایرادات زیادی دارند و تغییرات متعددی باید بر روی آن ها اعمال شود ، تحت این تکنیک جراحی می شوند.

یکی از معایب آن ، دوره ریکاوری طولانی مدت می باشد. به سبب آن که بافت های زیادی در طول جراحی بینی درگیر تغییرات و اصلاحات هستند ، بعد از عمل ، برای ترمیم تمام آن بافت ها ، مشخصاً به زمان بیشتری نیاز است.

عمل بینی به روش بسته

در تکنیک بسته ، تمام برش های مورد نیاز برای اعمال اصلاحات ، درون سوراخ های بینی ایجاد می شوند. جراح بینی از طریق هر یک از برش ها ، تغییرات لازم را بر روی بافت های هر دو سمت بینی اعمال می نماید.

برش های ایجاد شده در عمل بینی به روش بسته ، برای جراح محدودیت هایی را ایجاد می کند ؛ به طوریکه او نمی تواند به تمام بافت های ساختار درونی دماغ دسترسی داشته باشد.

معمولاً این تکنیک برای بینی هایی که اشکالات و معایب کمتری دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد. البته بکارگیری روش مذکور نیاز به دقت و ظرافت عمل بسیاری دارد.

مشخصه بارز و برتر رینوپلاستی بسته ، عدم وجود اسکار و اثر جراحت ، پس از عمل است ؛ زیرا برش های جراحی درون بینی ایجاد می شوند. همچنین مدت نقاهت پس از عمل به این روش ، در مقایسه با روش باز ، بسیار کوتاه تر است.

کدام روش جهت انجام عمل بینی بهتر است؟

هر یک از روش باز و بسته ، دارای نکات مثبت و منفی هستند. در راستای انتخاب بهترین تکنیک باید بگوییم که لازم است به جراح بینی مراجعه فرمایید. ایشان با معاینه کامل بینی و بررسی ایرادات و معایب آن ، همچنین تعیین میزان تغییرات مورد نیاز ، می تواند شما را در این امر کمک کند و مناسب ترین روش را با توجه به ساختار بینی تان انتخاب نماید.