نگرانی بابت از دست رفتن جوانی پوست و در مقابل ، تمایل به داشتن ظاهری جوان ؛ از دیرباز تاکنون با بشر همراه بوده است ؛ به طوری که با نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته می بینیم که کیمیاگران همیشه درصدد یافتن اکسیر جوانی بوده اند.

از پوست صورت می توان به عنوان کلیدی ترین عنصر جوانی چهره یاد کرد ، متاسفانه با بالا رفتن سن ؛ این عضو مهم سریع تر از دیگر اعضاء بدن ، دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته و آثار پیری را منعکس می کند.

اگرچه تاکنون راهکاری برای پیشگیری از پیری پوست اکتشاف نشده است ؛ اما باید اشاره داشت که در حال حاضر به منظور جوانسازی پوست و به تاخیر انداختن علائم پیری ، روش های متعددی اعم از تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و فیلر ارائه گردیده که بکارگیری آن ها می تواند جوانی ، طراوت و زیبایی را مجددا به پوست شما بازگرداند.

لازم به ذکر است تمامی روش های ذکر شده می توانند در صورت استفاده صحیح ، مثمر ثمر واقع شوند.

توجه داشته باشید که بهترین روش جوانسازی پوست ، بر اساس وضعیت شما و نظر پزشک ؛ انتخاب می شود.

اگر می خواهید با روش های جوانسازی پوست ، بیشتر آشنا شوید و همچنین از این موضوع مطلع شوید که بهترین زمان برای انجام خدمات جوانسازی چه موقع است ؛ حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

به طور کلی روش های جوانسازی پوست ، در 3 گروه قابل دسته بندی می باشند که عبارتند از :

  1. روش های جراحی : این روش ها که به روش های تهاجمی موسوم اند ، به جراحی های پلاستیک زیبایی نظیر جراحی لیفت شقیقه ، جراحی پلک و غیره اشاره دارند.
  2. روش های با حداقل تهاجم : مقصود از این روش ها ، متدهایی اعم از تزریق بوتاکس ، ژل و فیلر و مواردی از این قبیل می باشند.
  3. روش های غیرتهاجمی : منظور ، استفاده از کرم ها و به طور کلی درمان های خانگی جوانسازی پوست می باشد.

شایان ذکر است اگرچه روش های تهاجمی ؛ از جمله لیفت شقیقه و جراحی پلک ، نیازمند انجام جراحی ، بستری شدن ، پرداخت هزینه های بالا و دوره نقاهت طولانی می باشند ؛ اما از آن جا که ماندگاری نتایج آن ها طولانی مدت است ، بهترین گزینه برای جوانسازی پوست محسوب می شوند.

اما با این حال برخی افراد هستند که علیرغم آگاهی از نتایج دائمی تر روش های تهاجمی ، صرفا به دلیل ترس از بیهوشی و غیره ؛ تمایلی به انجام این روش ها ندارند و می خواهند راه های ساده تر و کم خطرتری همچون تزریقات زیبایی را برای بازیابی دوباره جوانی خود استفاده کنند.

ناگفته نماند که روش های کم تهاجمی همچون تزریق ژل ، بوتاکس و غیره ؛ در عین این که هزینه آن ها نسبت به هزینه جراحی های زیبایی به مراتب پایین تر است ، اثرات قابل توجهی را به دنبال دارند.

برای آشنایی بیشتر با تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و تزریق فیلر ؛ می توانید مقالات جامع موجود در سایت که با این عناوین تهیه شده اند ، را مطالعه نمایید.

بهترین زمان برای انجام اعمال جوانسازی چه موقع است ؟

به طور کلی مناسب ترین زمان برای شروع خدمات جوانسازی پوست ، وابسته به شرایط شما می باشد.

یعنی مادامی که شما احساس جوانی می کنید و از وضعیت ظاهری پوست خود رضایت دارید ، نیازی به دریافت درمان های جوانسازی نخواهید داشت و بهترین زمان برای دریافت این خدمات ، زمانی است که مواجهه با علائم پیری سبب آزردگی شما شده و از اعتماد به نفس تان کاسته باشد.

از این رو نمی توان سن مشخصی را برای دریافت خدمات جوانسازی معین نمود ؛ چرا که ممکن است برخی افراد بعد از 30 سالگی نیاز به جوانسازی پوست داشته باشند و برخی افراد در سنین جوانتر نیازمند استفاده از این درمان ها گردند.