هدف از جراحی بینی یا رینوپلاستی ؛ رفع عیوب ظاهری و تغییر شکل ظاهری بینی ، توأم با حفظ عملکرد حیاتی آن می باشد. جراحی بينی ؛ از جمله پیچیده ترین اعمال جراحی زیبایی محسوب می شود که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است ؛ از این رو انجام آن باید به یک جراح بينی ( راینولوژیست ) حاذق و توانمند واگذار گردد تا به نتایجی مطلوب و قابل قبول بیانجامد.

جراح بینی

اهمیت انتخاب جراح بينی

همانطور که اشاره شد ، نتیجه جراحی بینی در صورتی با موفقیت همراه خواهد بود که افراد به منظور انجام آن ، بهترین جراح بينی را برگزینند.

زیرا در غیر این صورت ، ممکن است با عوارض جدی این عمل جراحی مواجه شوند و در راستای جبران عوارض به وجود آمده ، ناچار به انجام جراحی ترمیمی بينی گردند.

لازم به ذکر است گاهی اوقات ؛ عوارض جراحی بينی ، به قدری وسیع است که حتی با انجام جراحی ترمیمی نیز امکان جبران آن وجود ندارد.

لذا افراد در صورتی که تمایل به انجام جراحی زيبايی بينی دارند ؛ باید در انتخاب راینولوژیست ، نهایت دقت خود را بکار گیرند و نسبت به این مسئله بی توجه نباشند.

ضمنا در این جا باید اشاره داشت که افراد تا یکسال پس از جراحی اولیه ، مجاز به انجام جراحی مجدد بينی نمی باشند و چنانچه برای انجام این جراحی قبل از یکسال اصرار ورزند ، ممکن است ملزم به انجام جراحی بينی برای بار سوم و چهارم گردند.

چگونه بهترین جراح بينی را انتخاب کنیم ؟

اقدامات ذیل شما را در راستای انتخاب بهترین جراح بينی یاری می دهند :

  • در قدم اول ، شما می توانید از دوستان و آشنایان تان که پیشتر جراحی بینی انجام داده اند ؛ تحقیق کنید و از میزان رضایت آن ها از نتایج به دست آمده جویا شوید.
  • در قدم بعدی توصیه می شود که در اینترنت و صفحات مجازی به جستجوی عبارت ” بهترين جراح بينی ” بپردازید.
  • به این ترتیب لیستی از بهترین جراحان بینی خواهید داشت که می توانید در بین آن ها یکی را برگزینید.
  • جهت انتخاب بهترين جراح بينی از میان لیست موجود ، به وبسایت و صفحه اینستاگرام پزشکان مورد نظر مراجعه کنید و رزومه کاری و نمونه کارهای ایشان را ملاحظه فرمایید.
  • در آخر ، جهت قطعی کردن انتخاب خود توصیه می شود که به صورت حضوری به مطب جراح مورد نظر مراجعه فرمایید و با افراد حاضر در مطب که توسط ایشان جراحی شده اند در رابطه با رضایت مندی شان از نتیجه جراحی گفتگو کنید.

رضایت بیمار از جراحی زیبایی بینی ؛ توسط دکتر نادر موسوی بهترین جراح بینی شیراز

مشاوره قبل از جراحی بینی

شرکت در جلسه مشاوره قبل از جراحی بينی ، از مهم ترین اقداماتی است که پیش از جراحی بینی باید صورت پذیرد.

حضور در این جلسه ، به شما کمک می کند که انتخاب درستی داشته باشید.

در جلسه مشاوره ، فرد توسط جراح بينی مورد معاینه و آنالیز قرار می گیرد ؛ تا مشخص شود که کاندید مناسبی برای جراحی بینی هست یا خیر ؟

پس از آن ، جراح درباره نتیجه جراحی بینی ؛ یک شمای کلی به فرد ارائه می دهد تا او را تا حدودی از نتیجه عمل آگاه سازد.

فرد در این جلسه می تواند به بیان مقاصد و اهداف خود از جراحی زيبایی بينی بپردازد.

جراح موظف است در جلسه مشاوره ؛ در صورتی که فرد زیباجو از نتایج جراحی ، خواسته های نامعقولی داشته باشد وی را متقاعد سازد.

ضمنا در جلسه مشاوره ، جراح بينی در خصوص اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی نیز توضیحاتی به افراد ارائه می دهد.