اتوپلاستی ( جراحی زیبایی گوش ) به منظور تغییر شکل ، حالت یا سایز گوش ها انجام می شود. این پروسه پس از آن که دوره رشد گوش تکمیل شد ( معمولا پس از 5 سالگی ) می تواند انجام شود. برای انجام جراحی گوش در گچساران ، می توانید به دکتر نادر موسوی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی گچساران مراجعه نمایید.

جراحی گوش در گچساران - دکتر نادر موسوی

دلایل انجام جراحی گوش در گچساران

 • اگر گوش یا گوش ها بیش از حد برجسته باشند.
 • اگر اندازه گوش ها نسبت به سر بزرگتر باشند.
 • عدم رضایت از نتیجه اتوپلاستی پیشین

لازم به ذکراست که برای ایجاد تقارن ، عمل زیبایی گوش بر روی هر دو گوش انجام می شود.

انواع مختلف عمل گوش

 1. جراحی افزایشی گوش : برخی از افراد ممکن است گوش های کوچک یا تکامل نیافته ای داشته باشند ؛ در این موارد به منظور افزایش سایز گوش ، جراحی گوش در گچساران انجام می شود.
 2. جراحی کاهشی گوش : گوش های برخی افراد از سایز طبیعی بزرگ تر هستند به همین منظور برای کاهش دادن اندازه آن ها، جراحی انجام می دهند.
 3. عمل گوش برجسته و بیرون زده : در این جراحی ، از بیرون زدگی و برجستگی گوش ها کاسته شده و به سر نزدیک تر می شود. ناگفته نماند که عمل اتوپلاستی ، محل قراری گیری گوش را تغییر نمی دهد و بر حس شنوایی تأثیری نمی گذارد.

فرآیند جراحی گوش

نخستین قدم ، انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در گچساران است.

 • پزشک طی جلسه تعیین شده ، سوابق پزشکی شما را بررسی می کند و از گوش معاینه های لازم را انجام می دهد.
 • در ادامه جلسه مشاوره ، هدف خود از انجام جراحی گوش در گچساران را مطرح کنید.
 • پیش از جراحی بهتر است آسپرین ، داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی را که خونریزی را افزایش می دهند ، مصرف نکنید.
 • پیشنهاد می شود که مدتی قبل از جراحی سیگار کشیدن و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.

جراحی زیبایی گـوش در گچساران چگونه انجام می شود ؟

بنا به تشخیص پزشک ، بیمار تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی قرار می گیرد. با توجه به هدف از انجام اتوپلاستی و اصلاحات مورد نیاز ، تکنیک های متفاوتی را می توان اتخاذ کرد. تکنیک انتخاب شده ، محل ایجاد برش ها را مشخص می کند. بهترین دکتر گوش و حلق و بینی در گچساران ، امکان دارد در یکی از دو محل زیر برش را ایجاد کند :

 1. پشت گوش بیمار
 2. در محدوده چین خوردگی داخلی گوش

پس از ایجاد برش ها ، پزشک غضروف ها و پوست اضافی را بر می دارد ؛ سپس غضروف گوش را به حالت مناسب تغییر می دهد و فرم و شکل آن را به وسیله بخیه های داخلی ، حفظ می کند. عموما پروسه جراحی گوش در گچساران ، حدود 2 ساعت زمان می برد.

جراحی گوش در گچساران - دکتر نادر موسوی

مراقبت های پس از عمل گـوش

 • بعد از پایان یافتن عمل زیبایی گوش ، گوش ها پانسمان می شوند.
 • ممکن است کمی درد و سوزش احساس کنید. در این صورت می توانید طبق تجویز پزشک داروی مسکن مصرف کنید ؛ اگر با مصرف مسکن ؛ میزان درد کاهش نیافت ، با پزشک معالج خود تماس حاصل فرمایید.
 • به منظور محافظت از گوش ها در برابر فشار ، به روی پهلو نخوابید ؛ همچنین سعی کنید محل برش ها و جراحت ها را مالش ندهید.
 • ترجیحا در طول دوران نقاهت بعد از عمل اتوپلاستی در گچساران ، لباس دکمه دار بپوشید تا برای تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 • پس از کشیدن بخیه ها توسط پزشک ، گوش ها ملتهب و متورم هستند.
 • به منظور این که در خواب از تکان خوردن گوش ها جلوگیری کنید ؛ به مدت چند هفته ، هنگام خواب از هدبند مناسب استفاده نمایید.

آیا نتیجه عمل گوش دائمی است ؟

بله ؛ پس از باز کردن پانسمان گوش ، شما متوجه تغییرات اعمال شده می شوید که این تغییرات ، دائمی هستند.

جراحی گوش بدون تیغ و برش

برخی از جراحی ها بدون ایجاد برش در محل مورد نظر انجام می شوند. در خلال جراحی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی گچساران ، سوزنی را وارد غضروف گوش می کند و با این عمل ، سبب افزایش انعطاف پذیری آن می شود. پس از آن با استفاده از بخیه جراحی ، به تغییر یا اصلاح شکل و فرم گوش می پردازد ؛ البته این روش ، برای تمام افراد مناسب نیست. به طور مثال اگر برجستگی گوش های یک فرد ، ناشی از وجود غضروف اضافه در قسمت حلزونی گوش باشد ؛ برای برطرف کردن این اختلال باید روند اتوپلاستی معمول انجام پذیرد. لازم به ذکر است که دوره ریکاوری این نوع جراحی ، کوتاه مدت است.

هزینه جراحی گوش در گچساران

هزینه عمل زیبایی گوش در گچساران به المان های مختلفی وابسته است ، لذا برای محاسبه آن حتما باید فرد مورد ارزیابی و معاینه قرار گیرد.

اتوپلاستی گوش در سنین پایین

غضروف های گوش در سنین پایین انعطاف پذیری بیشتری دارند به همین دلیل بهتر است جراحی گوش در دوران کودکی انجام شود. به این صورت فرم دهی به گوش آسان تر بوده و شرایط روانی که کودک به دلیل ظاهر گوش های خود تحمل می کند در همان سن برطرف می شود. البته لازم است این نکته را بدانید که عمل گوش در هر سنی قابل انجام می باشد.

اقدامات قبل از جراحی گوش در گچساران

 • روز عمل لازم است ناشتا باشید و از 6 الی 8 ساعت قبل چیزی میل نکنید.
 • شب قبل از عمل حمام کنید و شام سبکی میل نمایید.
 • از مصرف الکل و استعمال دخانیات حداقل یک هفته قبل از عمل پرهیز کنید.
 • آزمایش های روتینی که برای شما تجویز می شود را انجام دهید و روز عمل همراه خود داشته باشید.
 • از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شود اجتناب نمایید.

نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش چه زمان قابل مشاهده می باشد ؟

بعد از پایان عمل ، یک باند بر روی گوش ها قرار می گیرد. ممکن است برخی بیماران به دلیل کنجکاوی و مشاهده نتیجه عمل باند را دستکاری و بلند کنند که این کار بسیار اشتباه بوده و ممکن است موجب بروز عفونت و یا تغییر در نتیجه نهایی عمل شود. به همین دلیل لازم است برای دیدن فرم نهایی گوش ها تا زمانی که بانداژ توسط پزشک برداشته می شود ، صبر نمایید. زمانی که پانسمان گوش باز می شود ، گوش ها هنوز التهاب و تورم دارند ، اما با این حال فرم کلی آن قابل مشاهده می باشد بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی جراحی گوش در گچساران ، لازم است مدتی صبر نمایید تا ورم ناشی از جراحی فروکش کند.

آیا جراحی زیبایی گوش درد دارد ؟

به هر حال هر عملی که با ایجاد برش و بخیه همراه باشد تا حدودی با درد همراه است اما میزان درد در عمل های جراحی متفاوت می باشد. نمی توان گفت جراحی زیبایی گوش در گچساران ، هیچ دردی ندارد اما میزان درد این عمل بسیار کم و قابل تحمل می باشد. که با داروهایی که تجویز می شود قابل کنترل است. بیشتر بیمارانی که تحت این جراحی قرار گرفته اند ، شکایت زیادی از درد و ناراحتی بعد از عمل ندارند.

مزیت جراحی اتوپلاستی در گچساران

انجام این جراحی از امنیت بالایی برخوردار می باشد و بهترین جراح گوش گچساران ، می تواند از لحاظ زیبایی و درمانی بسیاری از مشکلات گوش را برطرف کند. ممکن است بسیاری از کودکان به دلیل ظاهر گوش های خود در مدرسه مورد تمسخر قرار بگیرند که با انجام عمل زیبایی گوش ها می توانند اعتماد به نفس خود را به دست آورند. همچنین انجام این عمل در بزرگسالی می تواند وضعیت روانی و احساسی افراد را تغییر دهد و موجب رضایت آن ها از ظاهرشان شود. برش هایی که در طول این جراحی ایجاد می شود در پشت گوش بوده به همین دلیل به راحتی قابل مشاهده نیست و بعد از مدتی نیز آثار آن محو خواهد شد.