رینوپلاستی ، واژه پزشکی جراحی بینی در گچساران است که با هدف بهبود ظاهر بینی و هارمونی صورت و با استفاده از تکنیک های مختلفی انجام می پذیرد. دکتر نادر موسوی ، بهترین جراح بینی گچساران ، در مقاله پیش رو توضیحاتی پیرامون عمل بینی ارائه نموده اند ؛ شما عزیزان می توانید برای کسب آگاهی کافی از این عمل پرطرفدار تا ادامه مقاله با ما همراه باشید. عمل رینوپلاستی ، بیشتر جنبه زیبایی دارد ؛ اما در پزشکی درمانی و با هدف رفع اختلالات تنفسی یا اصلاح ناهنجاری های ناشی از ضربه یا نقص مادرزادی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی زیبایی بینی

به طور کلی زیبایی بینی ، موضوعی جذاب و در عین حال پیچیده است. یک بینی با فرم ایده آل ، باید دارای تقارن بوده و دقیقا بین دو چشم واقع شده باشد و همچنین باید میان آن و سایر اجزای صورت ، هماهنگی و توازن وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که هرگز بینی دو فرد متفاوت ، شبیه به هم نخواهد بود ؛ چرا که صورت هر فرد آناتومی خاص خود را دارد. از این رو نمی توان یک فرمول کلی برای زیبایی بینی در همه افراد در نظر گرفت. بنابراین در این جا باید اشاره داشت که برای عمل بینی ، باید ویژگی های منحصر به فرد هر شخص ، مد نظر قرار گیرد.

با جراحی زیبایی بینی کدام نقائص ظاهری بینی را می توان برطرف کرد ؟

انواع ایرادات بینی که با جراحی بینی در گچساران توسط دکتر نادر موسوی ، قابل رفع می باشد عبارتند از :

 • قوز بینی

برخی افراد بر روی پل بینی خود دارای برجستگی می باشند که این برجستگی ، اصطلاحا قوز نامیده می شود. با انجام عمل زیبایی بینی و صاف کردن غضروف و استخوان اضافی که منجر به پدید آمدن قوز بر روی بینی شده است ، می توان قوز بینی را مرتفع نموده و فرم ظاهری بینی را بهبود بخشید.

 • کجی بینی

گاها بینی برخی افراد ، صاف نبوده و در مرکز صورت آن ها قرار نگرفته است ؛ این اختلال می تواند ژنتیکی بوده یا این که در پی تصادف یا بیماری ایجاد شده باشد. کجی بینی ، تنها بر ظاهر بینی تاثیر سوء نگذاشته و گاهی اوقات منجر به بروز مشکلات تنفسی نیز می شود. در چنین مواردی ، با جراحی بینی کج می توان علاوه بر اصلاح ساختار فیزیکی بینی و ایجاد تقارن بیشتر مشکلات تنفسی ناشی از کجی بینی را نیز برطرف نمود.

 • بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک

منظور از بینی بیش از حد بزرگ یا برآمده این است که بینی در مقایسه با سایر مؤلفه های صورت ، بیش از حد بزرگ به نظر می رسد. مقصود از بینی بیش از حد کوچک یا کم برآمده نیز این است که برآمدگی بینی بسیار کم بوده و در نتیجه خیلی کوچک یا حتی صاف به نظر می رسد. در این موارد با انجام عمل زیبایی بینی در گچساران ، می توان به تنظیم پل و نوک بینی پرداخته و بدین ترتیب نمای مناسب تری برای بینی ایجاد نمود.

 • بدشکلی یا دفرمیتی نوک بینی

گاهی اوقات فقط نوک بینی می تواند در ظاهر کلی بینی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ممکن است نوک بینی بیش از حد بزرگ بوده ، پیازی بوده یا این که شکل عجیبی داشته باشد. در این قبیل موارد برای اصلاح نوک بینی ، نیاز به تغییر شکل یا کاهش غضروف از نوک بینی وجود دارد.

 • بزرگ بودن بیش از اندازه سوراخ های بینی

گاهی اوقات افراد دارای یک بینی با سوراخ ها یا حفره های بیش از حد بزرگ روبرو هستند ، در این موارد با جراحی بینی و کاستن از پایه واسط حفره های بینی اقدام به کاهش سایز سوراخ های بینی صورت می پذیرد.

جراحی بینی - دکتر نادر موسوی

انواع بینی در رینوپلاستی

 • بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای قوز روی پل بینی ، غضروف محکم و مقاوم و پوست نازک می باشد. پوست نازک ، به جراح کمک می کند تا در حین عمل استخوان بینی را کاملا بتراشد و نتیجه شگفت انگیزی را ارائه دهد. بینی استخوانی برای انواع عمل فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی گزینه ای ایده ال است.

 • بینی گوشتی

بینی گوشتی پوستی ضخیم و چرب با منافذ قابل توجه ، سوراخ و نوک بینی پهن ، تیغه ضخیم ، قسمت تحتانی وسیع و غضروف ضعیف است.

انواع جراحی بینی در گچساران

هدف از عمل بینی صرفا به وجود آوردن تغییرات در راستای زیباتر کردن فرم ظاهری آن نبوده و می توان بدین واسطه برخی مشکلات تنفسی را نیز درمان کرد. با این حال از آنجایی که این عمل در دسته بندی اعمال زیبایی جای گرفته است، متقاضیان زیادی تنها آن را با این هدف می شناسند. در ادمه در خصوص انواع جراحی توضیحاتی ارائه می کنیم:

 • جراحی زیبایی بینی

تمرکز عمل بینی اولیه تنها بر روی زیباتر کردن و شکل دهی مناسب به دماغ است تا نتیجه آن طوری رقم بخورد که فرم آن متناسب و با اندازه متعادلی با اعضای چهره فرد در آید تا به جذابیت های ظاهری وی کمک شود. بر حسب نوع بینی فرد می توان آن را به مدل های طبیعی، فانتزی و غیره تبدیل نمود. این پروسه رایج را با تکنیک های بسته و باز می توان به انجام رسانید اما بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی اتفاق نظر دارند که تکنیک باز عمل بینی کارآمدتر است

 • جراحی ترمیمی بینی

اگر ایرادات موجود در بینی پس از عمل اول به قوت خود باقی مانده باشند نیاز می شود جراحی مجددی صورت بگیرد که جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه نام گرفته است. اگر در هنگام انتخاب جراح بینی، تمام نکات و دستورالعمل های لازم را طی کرده و انتخاب درست و اصولی بر حسب نوع بینی کنونی و مدل درخواستی داشته باشید، ریسک نیاز شما به جراحی ثانویه بسیار کاهش می یابد.

 • تیپ پلاستی

حتما شنیده اید که برخی افراد تنها از بزرگ بودن و شکل ظاهری نوک دماغ خود گلایه دارند. برای این دسته از عزیزان، تیپ پلاستی به انجام می رسد. تنها این بخش از دماغ آن ها طی پروسه ای که با بیحسی موضعی یا بیهوشی همراه است، مورد تغییر قرار می گیرد.

 • سپتوراینوپلاستی

ادغام شدن دو پروسه عمل بینی با انحراف بینی سپوراینوپلاستی نام گرفته است. در واقع سپتوم بینی به دلایل مادرزادی یا عوامل محیطی ممکن است از جای خود جابه جا شده و به یکی از طرفین متمایل شود. دکتر می تواند همگام با زیباتر کردن فرم بینی، انحراف استخوان آن را نیز در یک عمل واحد درمان نماید

 • تزریق فیلر

این روزها اقدامات بسیار گسترده ای برای رفع عیوب بینی یا جوانسازی روی کار آمده اند که کار را برای متخصصین سهل نموده اند. با تزریق فیلر به بینی نیز می توان ناهمواری جزئی در تیغه بینی را رفع کرد. اما مشکل این است که برای داشتن بینی با فرمی صاف، الزامیست هر چند وقت یکبار تزریق فیلر را مجدد انجام دهید. البته در نظر داشته باشید به هیچ عنوان این پروسه ها جایگزین مناسبی با راینوپلاستی نخواهد بود.

 • پولیپ

افرادی هستند که دچار انسداد در مجاری بینی خود بوده و آلرژی آنان با عواملی مانند تغییر فصل شدت گرفته یا مداوم با مشکلات تنفسی شدیدی دست و پنجه نرم می کنند. این کیست ها کوچک درون مجرای تنفسی وضعیتی آزاردهنده برای فرد به وجود می آورند که طی جراحی بینی به رفع آن پرداخته می شود.

روش های جراحی بینی در گچساران

به طور کلی جهت انجام عمل راینوپلاستی بینی ، از طریق یکی از دو تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی بسته اقدام می گردد.

 • جراحی بینی باز

در عمل بینی به روش باز ، برش هایی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود ؛ البته در عین حال یک برش کوچک در کوملا ( پایه واسط بین سوراخ های بینی ) نیز زده می شود. ایجاد برش در کلوملا ، دسترسی بیشتر و بهتر به ساختار بینی را برای جراح بینی فراهم می آورد.

 • جراحی بینی بسته

در عمل بینی به روش بسته ، برش های جراحی فقط در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. اگرچه در عمل به روش بسته ، جای زخم ها و برش ها به خوبی پنهان است ؛ اما به دلیل عدم ایجاد برش در کلوملا ، دسترسی به ساختار بینی نسبت به عمل به روش باز ؛ به مراتب محدودتر بوده و جراح زیبایی بینی نمی تواند اصلاحات وسیعی را از طریق این روش بر روی بینی بیمار اعمال نماید.

اقدامات قبل از جراحی بینی در گچساران

میزان اهمیت عمل زیبای بینی برای همگان مشخص است. بینی در راس صورت واقع شده و این مرکزیت موجب شده است که هر ایرادی بر ظاهر آن بیشترین جلوه را در صورت نمایان کند. از همین رو رینوپلاستی دارای اهمیت بالایی است. باید بدانید که برای داشتن روندی ایمن و مطمئن بهتر است که به توصیه های دکتر خوب عمل بینی در گچساران دقت بالایی داشته باشید که روند پیش رو برای شما آسان و با نتیجه ای عالی سپری شود. در ادامه لیستی از توصیه های بهترین جراح بینی در ارتباط با اقدامات قبل از جراحی بینی را شرح می دهیم. عبارتند از :

 • انتخاب جراح خوب بینی در شهر مورد نظر را اولویت قرار دهید.
 • شرکت در جلسه مشاوره را شخصا انجام دهید.
 • انجام آزمایش های خواسته شده را در تاریخ مشخص شده تحویل دهید.
 • پرهیز از استعمال هر نوع دخانیات بیش از جراحی را جدی بگیرید.
 • از نوشیدنی های حاوی الکل جدی دوری کنید.
 • 14 روز قبل از جراحی بینی در گچساران باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون پیشگیری کنید.
 • روز قبل از رینوپلاستی باید استحمام کنید.
 • شب قبل از عمل زیبای بینی بهتر است که از مصرف خوراکی های سنگین جلوگیری کنید.
 • روز مشخص شده برای عمل بهتر است که لباس با یقه آزاد بر تن داشته باشید.
 • در روز جراحی بینی بانوان با پوستی عاری از آرایش و آقایان با صورتی اصلاح شده تشریف بیاورند.

آزمایشات ضروری قبل از جراحی بینی

این که چرا نیاز است قبل از عمل بینی در گچساران یا سایر شهر های ایران یکسری آزمایش انجام شود به این علت است که با بررسی جواب آزمایشات، دکتر قادر خواهد بود برای روند پروسه برنامه ریزی دقیقی داشته باشد تا تکیه بر آنها سلامت بیمار در حین پروسه و پس از اتمام عمل به مخاطره نیفتد. به عبارتی حفظ سلامت بیمار بر فرم دماغ پس از عمل ارجحیت دارد. بنابراین اگر فردی دارای بیماری زمینه ای باشد ، نیاز است محتاطانه برای انجام عمل زیبایی بینی وی تصمیم گیری نمود. درصورت کوتاهی نکردن در انجام این آزمایشات، عمل بینی ایمن و بدون عوارضی را پیش رو خواهید داشت. اما این آزمایشات شامل چه مواردی می شوند؟

 1. اولین و مهمترین آزمایش، تست خون است. کم خونی، شمارش هموگلوبین های خون، سنجش قند خون، کنترل عدم ابتلا به بیماری های قابل انتقال مانند ایدز و غیره همگی در یک خونگیری قابل انجام هستند.
 2. جراح بینی عکس از قفسه سینه را به منظور کنترل میزان سلامتی ریه های فرد تجویز می کند. عمل زیبایی بینی با بیهوشی عمومی همراه بوده بنابراین تنفس فرد در حین پروسه از اهمیت زیادی برخوردار است تا سلامت فرد دچار مشکل نشود.
 3. سی تی اسکن روشی از تصویربرداری دقیق پزشکی است که نمایی کلی از صورت فرد، استخوان بینی و ساختمان آن نشان می دهد. این تصویر به منظور بهتر بررسی کردن میزان نواقص بینی انجام می شود. سی تی اسکن از جمله موارد ضروری اقدامات قبل از جراحی بینی بوده و در آن انحراف بینی و نحوه قرار گیری تیغه میانی بینی قابل مشاهده است.
 4. اگر فرد به بیماری قلبی یا عروقی دچار باشد، نیاز است با مشورت و مجوز پزشک خود اقدام به جراحی بینی نماید. با این حال برای درصد زیادی از افراد متقاضی راینوپلاستی تست الکتروکاردیوگرافی توصیه می شود تا نظم تپش های قلب وی بررسی شود.

جراحی بینی بانوان در گچساران

زنان جامعه همواره در پی زیبایی و زیباتر شدن هستند از همین رو در تمامی پروسه های زیبایی متقاضیان عمده را بانوان تشکیل داده اند. خانم ها با چهره های ظریف می توانند بهترین کاندید برای تمامی مدل های بینی باشند اما در مقابل بسیاری از آقایان به دلیل صورت هایی با خصیصه های مردانه زیاد تمایل به جراحی بینی فانتزی را ندارند.

جراحی بینی - دکتر نادر موسوی

در حین عمل بینی در گچساران چه اتفاقی می افتد ؟

جراحی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود 60 تا 90 دقیقه به طول می انجامد. بهترین دکتر عمل بینی ؛ با توجه به وضعیت بیمار ، وسعت تغییراتی که باید بر روی بینی وی لحاظ گردد و در نهایت بر اساس صلاحدید خود ؛ از طریق یکی از تکنیک های فوق الذکر مبادرت به ایجاد برش در بینی وی نموده و عمل را آغاز می کند. جراح در این مرحله ، استخوان و غضروف ساختار بینی را تغییر می دهد ؛ توجه داشته باشید که راینولوژیست می تواند در حین جراحی ، اندازه بینی را نیز کاهش یا افزایش دهد. لازم به ذکر است چنانچه نوک بینی بیمار ، بیش از حد بزرگ یا به اصطلاح کوفته ای باشد ؛ جراح اقدام به اصلاح غضروف می نماید. همچنین راینولوژیست می تواند با پیوند غضروف ، بخشی از بینی را تقویت کند. در پایان عمل ، بافت بینی بخیه زده می شود و پانسمان در داخل بینی گذاشته می شود تا از خونریزی جلوگیری گردد. در قسمت خارجی بینی نیز آتل یا اسپلینت گذاشته می شود تا از فرم جدید بینی در برابر برخورد و ضربه محافظت شود و شکل جدید بینی نیز تثبیت گردد.

جراحی زیبایی بینی ؛ توسط دکتر نادر موسوی جراح بینی گچساران

کاندیدای مناسب عمل بینی

 • آن دسته از عزیزان که از لحاظ روحی و جسمی از سلامت کامل بهره مند هستند.
 • کسانی که فرم و اندازه بینی خود را به نسبت دیگر اجزا صورت بزرگ می دانند.
 • افرادی که دچار مشکلات تنفسی می شوند.
 • آنان که بر روی پل بینی قوس و انحنا دارند.
 • بانوانی که در دوره بارداری و یا حتی شیردهی نیستند.
 • افرادی که به بیماری های ژنتیکی مبتلا نیستند.
 • کسانی که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا نیستند.

هدف از عمل بینی در گچساران چیست؟

زیبایی یکی از امیالی است که آدمی همواره در پی داشتن آن بوده و خواهد بود. از همین رو بسیاری از افراد برای بهبود ظاهر صورت خود و تغییر فرم بینی به فکر انجام جراحی بینی افتاده اند. اما بهتر است که بدانید این روند با چه اهدافی قابل انجام می باشد. رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی است که در برای دو هدف متفاوت برای افراد متقاضی انجام می شود. عمل زیبایی بینی با هدف درمانی و زیبایی می تواند انجام شود و در بسیاری مواقع می توان این جراحی را با اقدام دو هدف عملی کرد. اینکه کدامیک از این هدف ها برای شما انجام شود در واقع بسته به نظر و سلیقه شما خواهد داشت. اگر شما دچار مشکلات تنفسی شده اید و قصد جراحی بینی را دارید می توانید در صورتیکه تمایل دارید ظاهر بینی را نیز تغییر دهید ؛ در نتیجه هر دو هدف عمل بینی را باهم تجربه خواهید کرد. اما اگر شما متقاضی جراحی زیبایی بینی هستید ممکن نیست که به آناتومی داخلی بینی شما تغییری وارد شود. تنها نکته ای که بایستی به آن دقت ویژه ای داشته باشید ف انتخاب بهترین جراح بینی در شهر خود می باشد. با انجام اصولی این مورد می توانید نتیجه رینوپلاستی را بیمه بسازید که میزان عوارض بعد از عمل را به حداقل برسانید و همچنین پروسه ای ایمن را پشت سر بگذارید.

انواع مدل های جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی فانتزی

شکل بینی در این جراحی کوچکتر از حد معمول است ، نوک بینی به سمت بالا و پل بینی خمیده است. بینی فانتزی ، کاملا مصنوعی به نظر می رسد زیرا پشت بینی بیش از حد خمیده است و نوک بینی بیش از حد به سمت بالا است و این موارد ، بینی را از شکل طبیعی خارج می کنند. بینی فانتزی برای هر صورت مناسب نیست و افرادی که اجزای صورت ظریفی دارند ، گزینه مناسبی رای انجام آن خواهند بود.

 • جراحی بینی نیمه فانتزی

این عمل ، ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است. بهترین جراح بینی گچساران ، در عمل بینی نیمه فانتزی ؛ تناسب بینی را با سایر مولفه های صورت حفظ می کند ، بنابراین بینی غیر طبیعی یا فانتزی به نظر نمی رسد. اگرچه بینی نیمه فانتزی ، کوچکتر از بینی طبیعی است ؛ اما نو آن به اندازه بینی فانتزی رو به بالا نبوده و ناحیه پشت بینی نیز فرورفتگی بینی فانتزی را ندارد. تغییراتی که در این مدل از رینوپلاستی داده می شود ؛ علاوه بر اصلاح ظاهر و حفظ حالت طبیعی ، بالابردن نوک بینی و ایجاد قوس مختصر در دید جانبی بینی بسیار عالی است.

 • جراحی بینی طبیعی

رینوپلاستی طبیعی ؛ بر حفظ غضروف بینی ، استخوان و بافت نرم ، ایجاد تناسب و تقارن با اجزای صورت متمرکز است. آناتومی هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. از این رو باید هماهنگی صورت و بینی هر فرد را نسبت به خود او در نظر گرفت. بینی طبیعی ، مفهومی است که مناسب صورت هر فرد است. برای داشتن بینی طبیعی ؛ معیارهایی از قبیل تقارن ، تناسب ، هارمونی و عملکرد بینی باید رعایت شود.

چه کسانی بهترین کاندیدا برای عمل زیبایی بینی هستند ؟

 • افرادی که انتظارات منطقی و واقع بینانه از جراحی بینی دارند.
 • اشخاصی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند.
 • افرادی که سیگار نمی کشند و در صورت سیگاری بودن ، از مدتی قبل از عمل مصرف آن را ترک کرده اند.

چه سنی برای عمل بینی مناسب است ؟

با رسیدن به سن بلوغ ، تغییراتی در صورت ما پدید می آید ؛ لذا تا قبل از فرآیند بلوغ نباید اقدام به انجام اعمال زیبایی صورت از جمله جراحی بینی نمایید. زیرا در صورت انجام عمل بینی پیش از پروسه بلوغ ، طبیعتا با گذشت زمان و بالا رفتن سن ؛ تغییراتی در نتیجه جراحی رخ خواهد داد و در عمده موارد نیاز به عمل دوباره ضروری می گردد. از این رو توصیه می شود که افراد بعد از این که دوره بلوغ را به اتمام رساندند ، مبادرت به انجام عمل زیبایی بینی نمایند تا بهترین نتایج را از این عمل جراحی اتخاذ نمایند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی بینی در گچساران نمی باشند ؟

برخی عوامل باعث می شوند تا دکتر نادر موسوی ، بهترین جراح پلاستیک بینی و صورت در گچساران ، به بیماران توصیه کند ، تحت جراحی قرار نگیرند.

 • در صورت ابتلا به دیابت ، آرتروز ، بیماری ریه و قلبی ، اختلالات خونریزی ، آلرژی شدید ، فشار خون و کلسترول بالا و بارداری ؛ جراحی بینی انجام نمی شود.
 • همچنین در صورت استعمال دخانیات یا مصرف شدید نوشیدنی الکلی ، نباید عمل بینی انجام گیرد.
 • توجه داشته باشید چنانچه داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید و اجازه ندارید برای 2 تا 3 روز مصرف دارو را متوقف کنید ،عمل زیبایی بینی گزینه مناسبی برای شما نیست.

جراحی بینی - دکتر نادر موسوی

انتخاب بهترین جراح بینی در گچساران

هنگامی که تصمیم به انجام عمل بینی در گچساران می گیرید توجه داشته باشید که به چه پزشکی مراجعه می کنید ؛ زیرا علاوه بر مبحث زیبایی ، مقوله تنفس نیز بسیار حائز اهمیت است و هرگز نباید به خاطر دستیابی به یک بینی زیبا از عملکرد حیاتی آن چشم پوشید. یک پزشک زیبایی ماهر و مجرب ، در عین حفظ ساختار اصلی و تنفسی بینی ، اقدام به اعمال اصلاحات بر روی استخوان و غضروف بینی می نماید تا عیوب ظاهری آن را نیز برطرف سازد. بنابراین انتخاب بهترین جراح متخصص گوش و حلق و بینی گچساران ، مسئله بسیار مهمی می باشد و افراد برای کسب نتایج رضایت بخش از پروسه عمل زیبایی بینی باید این مهم را مورد توجه قرار دهند.

جراحی بینی با لیزر

اگر بینی بزرگی دارید یا قوز روی آن موجب نارضایتی شما از ظاهرتان شده است، عمل زیبایی بینی شما را به نتیجه ای قابل قبول رسانده و فرم آن را عاری از ایراد می کند. زمانی که تصمیم فرد برای اقدام به عمل قطعی می شود با مشاوره و سرچ کردن در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی به دنبال جراح بینی مناسبی می شود تا جراحی را به دست دکتری با تجربه و حاذق بسپارد. جست و جو در اینترنت می تواند معایبی نیز داشته باشد چرا که بازار تبلیغاتی آن چنان گرم می شود که ممکن است که برخی از آنان فریب دهنده شوند. بعضی تیترها مانند عمل بینی با لیزر در گچساران یا سایر شهرها چنان وسوسه انگیز شده و فرد را به این فکر فرو می برند که آیا این چنین اقداماتی صحت دارند یا خیر. اما آیا لیزر نقش مهمی در جراحی بازی می کند و می توان به کمک آن فرم بینی را تغییر داد؟ پاسخ به این سوال منفی است. فناوری نانو از جمله پر کاربردترین انواع فناوری های موجود در حیطه پزشکی و زیبایی است. این تکنیک غالبا بدون درد و مقرون به صرفه می تواند در حوزه های مختلفی مانند پوست ، دندانپزشکی ، چشم پزشکی، جراحی های درمانی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد. در سال های اخیر نقش موثر لیزر در درمان عارضه های پوستی از جمله رفع لکه ها، خال ها و آسیب های پوستی ثابت شده است. لیزر در دندانپزشکی، چشم پزشکی و جراحی های درمانی نیز می تواند بدون خونریزی به تشخیص و درمان بیماری ها کمک کند. اما این که انتظار داشته باشید که با استفاده از لیزر ایراداتی مانند پهنای بیش از حد بینی ، نامتقارن بودن سوراخ ها، کجی استخوان ها را اصلاح کند، باوری است که از پایه و اساس غلط است. لازم است خاطر نشان کنیم که به گفته بهترین جراح بینی گچساران، عبارت جراحی بینی با لیزر، تنها تیتری تبلیغاتی است که افراد را قبل از عمل زیبایی بینی سردرگم می کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از عمل رینوپلاستی ، باید تا زمانی که بهترین دکتر بینی گچساران ، توصیه کرده به خوبی استراحت کرده و از فعالیت بی مورد خودداری نمایید.
 • در زمان استراحت و هنگامی که قصد خوابیدن دارید ، باید سر شما بالاتر از شانه های تان قرار گیرد ؛ بدین منظور از چند بالش کمک بگیرید. با بر قرارگیری سر بالاتر از حد بدن ، خونرسانی بهتر انجام شده و از ریسک لخته شدن خون در پاها جلوگیری می شود.
 • بينی و نواحی اطراف چشم ، پس از عمل دچار ورم و کبودی می شود ؛ این تورم بعد از 72 ساعت شدت یافته و پس از آن تدریجا فروکش می کند ؛ برای سرعت بخشیدن به روند کاهش کبودی و تورم به وجود آمده اقدام به قرار دادن کمپرس یخ بر روی نواحی مجاور چشم نمایید. ( کمپرس یخ را به هیچ عنوان مستقیما روی بينی قرار ندهید )
 • اسپلینت یا گچ مخصوصی بر روی بينی شما گذاشته می شود تا از شکل جدید بینی تان محافظت گردد ؛ این گچ بعد از 7 الی 10 روز پس از عمل باید توسط جراح معالج تان برداشته شود. تا زمانی که اسپلینت را برنداشته اید ، نباید استحمام کنید ؛ البته شستن بدن در این مدت بلامانع است و موها را نیز می توان به روشی که در سالن های آرایشی متداول است شستشو داد.
 • تا چند روز ابتدایی بعد از جراحی بینی در گچساران فقط مایعات و غذاهای آبکی و رقیق مثل سوپ مصرف کنید. توجه نمایید که برای نوشیدن مایعات نباید از نی استفاده شود ؛ زیرا این کار موجب ایجاد فشار زیاد به بینی می شود.
 • تا یکماه بعد از عمل بينی ، از هر گونه عینک ( طبی و آفتابی ) نباید استفاده کنید ؛ زیرا وزن عینک ، بينی را تحت فشار قرار می دهد.
 • حداقل تا 2 ماه بعد از عمل بينی، انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین را متوقف کنید.

آیا می توان جراحی زیبایی بينی را بدون بر جای ماندن اثر زخم انجام داد ؟

بر اساس تکنیک بکار گرفته جهت انجام جراحی بینی ، می توان گفت که جای زخم در این جراحی ایجاد می شود یا خیر. در صورت استفاده از تکنیک باز برای انجام رینوپلاستی ، شاهد آن خواهیم بود که مختصری جای زخم کمی در قاعده بينی ایجاد می شود ؛ اما از آن جا که در روش بسته ، همه برش های جراحی در داخل سوراخ های بينی ایجاد می شوند ؛ جای هیچ گونه زخم قابل مشاهده ای در خارج بینی باقی نخواهد ماند. البته لازم به ذکر است که جای برش رینوپلاستی در روش باز ، با رعایت صحیح دستورات مراقبتی و استفاده به موقع از کرم های تجویز شده ؛ به مرور زمان و به طور کامل محو می شود و جای آن از بین می رود.

نحوه شست و شو بینی

رعایت بهداشت بینی بعد از رینوپلاستی، یکی از نکات مهم و ضروری در بخش مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد. در صورت کوتاهی در این امر، ممکن است دچار عوارضی همچون عفونت شوید. معمولا پزشک برای شست و شو بینی بعد از عمل استفاده از سرم سالین (محلول آب نمک) را توصیه می نماید. این سرم پس از خارج نمودن تامپون ها می بایست روزانه اعمال گردند. با استفاده از این سرم ، گرفتگی های داخل بینی رفع و تنفس زیباجو بهبود می یابد.

تغذیه در پروسه مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از جراحی بینی برای تقویت سیستم ایمنی برای تسریع روند بهبودی می بایست تغذیه ای مناسب و سرشار از مواد معدنی و فیبر داشته باشید. همچنین مصرف بعضی مواد خوراکی و ویتامین ها، می تواند به بهبود شما کمک نماید. برخی از موارد ذکر شده به شرح زیر هستند:

 • در روزهای ابتدایی پس از رینوپلاستی از مصرف غذاهای سفت و جویدنی اجتناب نمایید. انواع سوپ ها ، پوره و فرنی می توانند انتخاب مناسبی در این بازه باشد.
 • مصرف پروتئین یکی دیگر از موارد کلیدی برای بهبود ارگان ها، هورمون ها، گلبول های قرمز و سیستم ایمنی بدن می باشد. با مصرف به اندازه و مواد پروتئینی فاقد چربی های اشباع شده، می توانید سلامت و انرژی خود را باز یابید.
 • مولتی ویتامین ها؛ اگر نتوانید ویتامین های لازمه را در طول روز در پروسه مراقبت های بعد از جراحی بینی، از مواد غذایی مصرفی خود دریافت کنید، با مصرف این مولتی ویتامین ها می توانید این کسری ها را جبران کنید.
 • ویتامین C؛ یک آنتی اکسیدان طبیعی است، که در بسیاری از میوه و سبزیجات وجود دارد. این ویتامین از گلبول ها در برابر آلاینده های محیطی و سموم محافظت و سبب تولید کلاژن می شود. در نتیجه با مصرف این گروه ویتامین ها، چه به صورت قرص و یا مواد خوراکی می توانید بهبودی خود را سرعت بخشید.

نحوه ماساژ دادن بینی بعد از جراحی بینی در گچساران

از آنجایی که بعد از عمل بینی تورم در دیواره و نوک دماغ ایجاد می شود، برای کاهش این ورم ماساژ را طبق آموزش و دستور دکتر عمل بینی انجام می دهیم . لمس کردن باید بدون وارد کردن فشار بر استخوان دماغ و ایجاد تغییر شکل آن انجام گردد. ماساژ معمولا مختص افرادی است که بینی استخوانی به همراه قوز داشته اند. اهمیت ماساژ در ایجاد شکل بهتر بینی مخصوصا در قسمت استخوانی و غضروفی انجام می شود، زیرا با انجام آن دوران نقاهت و بهبود سریعتر رخ می دهد.

مراحل ماساژ بینی بعد از عمل بینی

 • پس از انجام رینوپلاستی در صورتی که جراح اجازه ماساژ دادن به شما را داد در این صورت می توانید دستورالعمل های زیر را در حین این فعالیت رعایت کنید.
 • دو انگشت سبابه و یا شست در دو سمت تیغه بینی گذارده و سپس این قسمت را به طرف بالا ماساژ دهید.
 • در این حین باید بسیار دقت کنید که به دماغتان فشاری وارد نکنید که سبب ایجاد درد شود.
 • در هنگام ماساژ دادن ، انگشتان خود را به مقداری روغن آغشته کنید تا حرکت بر روی پوست راحت باشد.
 • مدت این حرکات 2 دقیقه و تکرار آن طی 5 یا 6 روز باشد.
 • بعد از جراحی بینی به پزشک مراجعه کنید تا تاثیر ماساژ و مدت زمان ادامه آن توسط دکتر مشخص شود.

چسب زدن بعد از عمل بینی

چسب زدن بعد از رینوپلاستی به کنترل تورم کمک می کند. چسب سبب ایجاد فشاری ملایم به ساختار بینی شده که این فشار در جهت جلوگیری از رشد پوست و بافت نرم بینی تاثیر بسزایی دارد. بعد از جراحی بینی در گچساران ، پایه دماغ به وسیله تغییراتی که در غضروف بینی ایجاد می شود ، تغییر می کند. به همین دلیل چسب و نحوه انجام آن سبب می شود بینی با آناتومی جدید خود سازگار شود. مدت زمان چسب زدن از نظر اکثر پزشکان معمولا 4 هفته می باشد.
کلا دو نوع تکنیک چسب زدن به دماغ داریم که در مورد اول فرد یک نوار را در بخش بالایی نوک دماغ خود می گذارد. و در مرحله دوم ، تکه ای دیگر از نوار چسب را زیر تیغه بینی خود قرار داده ، سپس آن را خیلی آرام به طرفین فشار می دهد. چسب در واقع هشداری است برای اطرافیان که مراقب باشند به سمت بینی شما نیایند که آسیبی به آن وارد کنند ،همچنین باعث می شود خودتان نیز از لمس کردن آن بپرهیزید.

هزینه جراحی بينی در گچساران

جراحی بینی در صورتی که با هدف زیبایی انجام پذیرفته باشد ، تحت پوشش بیمه قرار نخواهد داشت ؛ اما چنانچه رویکرد درمانی داشته باشد ، بیمه هزینه های آن را تقبل خواهد کرد. به طور کلی احتساب قیمت عمل زیبایی بينی در گچساران ، مستلزم معاینه و بررسی فرد زیباجو خواهد بود ؛ زیرا هزینه نهایی این جراحی زیبایی ، متأثر از عوامل مختلفی می باشد و می تواند در هر فردی با دیگری تفاوت داشته باشد.

عمل انحراف بینی

بررسی ها نشان می دهد حدود 80 در صد افراد به انحراف بینی دچار هستند. عواملی مثل ژنتیک یا وارد شدن ضربه به بینی می تواند باعث به وجود آمدن انحراف در بینی شود. اما میزان انحراف بینی در همه افراد یکسان نبوده و تنها برای برخی افراد مشکلاتی را در تنفس به وجود می آورد. عمل انحراف بینی را می توانید همزمان با جراحی بینی در گچساران هم انجام دهید یا در صورت تمایل تنها اقدام به برطرف کردن انحراف بینی نمایید تا تنفس شما بهبود پیدا کند. عمل انحراف بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود و در طی عمل جراحی پزشک اقدام به ایجاد برش بر روی بینی می کند و سپس به اصلاح انحراف سپتوم بینی می پردازد. لازم به ذکر است که به در عمل انحراف بینی تنها انحراف تیغه بینی اصلاح می شود و تغییری در ظاهر و اندازه بینی به وجود نخواهد آمد. انحراف بینی با کجی ظاهری بینی متفاوت بوده و تنها در مواری ممکن است انحراف بینی موجب کج شدن تیغه بینی شده باشد. در انتها لازم به ذکر است که اگر انحراف بینی به تنهایی درمان شود عمل درمانی بوده و بیمه هزینه های مربوط به آن را پرداخت می نماید.

علائم انحراف بینی

 

جراحی بینی در گچساران

 

 • ترشحات پشت حلق و گلو
 • مشکلات تنفسی
 • اختلال در خواب
 • عفونت سینوس ها
 • خروپف کردن در هنگام خواب
 • خونریزی های مداوم از بینی
 • سردردهای شدید

عوارض جراحی بینی چه می باشد ؟

در صورتی که عمل بینی توسط متخصص مجرب و با مهارت انجام شود ، هیچ گونه عارضه و خطری ندارد. می توان انتخاب جراح مناسب در گچساران را از اقدامات مهم قبل از جراحی زیبایی بینی در نظر گرفت. عوارضی مثل درد ، تورم و کبودی بعد از عمل طبیعی بوده و بعد از مدتی با انجام مراقبت ها برطرف خواهد شد. اما اگر جراح مناسبی را برای عمل بینی خود انتخاب نکرده باشید ، ممکن است نتایج جراحی موفقیت آمیز نباشد و حتی در مواردی شما را مجبور به عمل ترمیمی بینی نماید.

مصرف راکوتان و جراحی بینی در گچساران

توصیه می شود از مصرف قرص راکوتان به مدت حداق 6 ماه ، قبل و بعد از هر نوع عمل زیبایی به خصوص جراحی بینی ، خودداری شود ؛ زیرا بعد از عمل بافت های مخاطی و غضروف بینی زمان می برد تا ساختار نهایی خود را پیدا کنند و مصرف راکوتان در این دوره موجب تغییر ساختار غضروفی و بد شکلی نوک بینی می شود که علت آن جمع شدن پوست می باشد. به همین علت مصرف این دارو در عمل های جراحی که با برش لایه های عمقی پوست همراه است ، توصیه نمی شود.

عوارض مصرف راکوتان بر جراحی زیبایی بینی

 • ایجاد گوشت اضافه و یا اسکار
 • تغییر شکل بافت نوک بینی
 • افزایش مدت زمان ترمیم پوست
 • برجسته شدن گرافت پوست
 • کج شدن نوک بینی

مصرف راکوتان قبل از جراحی بینی

بر اساس توصیه سازمان غذا و داروی آمریکا حداقل بعد از 6 ماه ، مجاز به انجام عمل بینی هستید. علت تداخل عمل جراحی بینی و مصرف راکوتان سه دلیل عمده دارد :

 • موجب خون ریزی در بافت های مخاطی می شود.
 • به دلیل ایجاد خشکی زیاد ، به پوست آُسیب وارد خواهد شد.
 • ریسک ابتلا به افسردگی به دلیل مصرف این دارو ، موجب تاخیر در روند ترمیم و بهبودی می شود. انجام هر عمل جراحی نیاز به سیستم ایمنی قوی و روحیه بالا دارد.

نمونه عمل بینی استخوانی توسط دکتر نادر موسوی جراح بینی گچساران

درمان جوش زدن بعد از عمل بینی

بعد از انجام جراحی بینی ، میزان ترشح چربی بر روی بینی افزایش پیدا می کند که علت آن استفاده از چسب بینی و وجود گچ و پانسمان است. همین مسئله می تواند موجب بروز جوش روی بینی و اطراف آن شود. در این شرایط ممکن است جراح به منظور کنترل تورم و براق شدن بینی ، تزریق کورتون را پیشنهاد دهد.

در چه صورت تزریق کورتون بعد از عمل بینی توصیه می شود ؟

 • در مواردی که پوست نوک بینی ضخیم باشد.
 • روند بهبودی و کاهش تورم بینی یه خوبی اتفاق نیفتد.
 • فرد تجربه عمل قبلی بر روی بینی داشته باشد.

چه مدت بعد از جراحی می توان پیرسینگ بینی زد ؟

لازم است تا زمانی که بافت های بینی شما بعد از عمل به خوبی ترمیم شود ف صبر کنید. معمولا بعد از 6 ما می توانید در صورت تمایل برای زدن پیرسینگ به بینی اقدام کنید. با این حال بهتر است حتما پیش از انجام این پروسه زیبایی با پزشک خود مشورت نمایید. به صورت کلی بهتر است برای انجام کارهای زیبایی غیر ضروری تا یک سال صبر شود. تا بینی دچار اسیب و مشکل جدی نشود.

آیا لازم است بعد از جراحی بینی در بیمارستان بمانیم ؟

عمل زیبایی بینی یک جراحی سرپایی بوده که در مدت زمان 1 الی 2 ساعت با بیهوشی عمومی انجام می شود. بعد از ریکاوری و به هوش آمدن بیمار وضعیت سلامتی و جسمانی او بررسی می شود. زمانی که سرم بیمار تمام شد ، بیمار می تواند شروع به غذا خوردن کند که توصیه می شود حتما با مایعات شروع کنید. اگر مشکلی ایجاد نشد ، می توان کمی کیک نرم و یا کمپوت میکس شده نیز میل نمود. اگر بعد از میل کردن وعده غذایی نیز مشکلی ایجاد نشد ، بیمار می تواند در همان روز ترخیص شود. به صورت کلی جراحی زیبایی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد مگر اینکه مشکل جدی برای بیمار ایجاد شده باشد و یا متقاضی راینوپلاستی به بیماری خاصی دچار باشد که چنین مواردی بسیار نادر هستند.

کبودی بعد از عمل تا چه مدت ماندگار است ؟

کبودی های ناشی از جراحی بینی بیشتر در نواحی اطراف چشم ایجاد شده که معمولا در روزهای سوم بعد از عمل به بیشترین میزان خود می رسد و بعد از آن به مرور کبودی ها رو به کمرنگ شدن رفته و در نهایت در طی 1 هفته تا 3 هفته به صورت کامل از بین خواهد رفت.