یکی از رایج ترین نوع جراحی بینی که امروزه بیشتر افراد به خصوص آقایان تمایل به انجام آن دارند، جراحی بینی طبیعی می باشد. بینی یکی از مهم ترین و اساسی ترین عضو صورت است که در زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. این نوع جراحی ، بر خلاف دیگر عمل ها هیچ گونه تغییر زیادی بر روی بینی ایجاد نمی کند. در واقع می توان گفت عمده ترین تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود. در این روش شما بعد از گذشت چند ساعت از جراحی ، مشکلات متفاوتی را که ممکن است بعد از هر نوع جراحی بینی داشته باشید را نخواهید داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد جراحی بینی طبیعی با ادامه مقاله از آقای دکتر نادر موسوی بهترین جراح بینی در گچساران همراه باشید.

جراحی بینی طبیعی

هدف افراد از جراحی بینی چیست؟

بسیاری بخاطر نارضایتی از شکل و ظاهر چهره خود و این عضو تنفسی ، تصمیم به انجام جراحی بینی طبیعی می گیرند. همچنین گاهی اوقات ، مشکلات و اختلالات فانکشنال فرد را بر این می دارد که چنین تصمیمی بگیرد. از جمله مزایای اصلی این فرایند زیبایی ، طبیعی جلوه کردن آن است و تغییرات غیر طبیعی و زیادی در ظاهر فرد ایجاد نمی کند. تمرکز اصلی بهترین جراح گچساران در این نوع عمل ، رفع ناهنجاری های عملکردی و حفظ ظاهر طبیعی است و دستکاری زیادی در این عضو انجام نمی دهد.

هر کسی دلیل و منظور خاصی برای عمل بینی طبیعی دارد ، اما رایج ترین دلایل انتخاب این فرایند ، فرم دهی طبیعی به این عضو ، رفع ناهنجاری و عدم تقارن ، اصلاح نقوس ساختاری و ظاهری به شکل طبیعی ، جای گیری درست و به شکل طبیعی غضروف و استخوان بینی ، بالا بردن طبیعی نوک آن هستند.

ویژگی جراحی بینی طبیعی

در این نوع جراحی سوراخ های بینی بیش از حد کوچک نمی شود ، نوک آن مانند جراحی بینی فانتزی بیش از حد به سمت بالا نمی رود و تنها بنا بر درخواست خود بیمار برای رفع افتادگی نوک بینی ، مقدار بسیار کمی به سمت بالا برده می شود. در جراحی دماغ طبیعی تنها عیوب و نواقصی که بینی دارد مانند انحراف ، قوز ، پهنا یا کجی برطرف می شود. همانطور که جراح خوب در گچساران فرمودند ، این نوع بینی به دلیل اینکه تغییر بسیار کمی در ظاهر بینی ایجاد می کند ، به طوری که پس از جراحی ممکن است کسی متوجه انجام آن نشود ، بیشتر مورد پسند آقایان می باشد. در جراحی بینی طبیعی ممکن است تنها مقدار کمی قوس بر روی پشت بینی وجود داشته باشد یا این که به طور کامل قوس صاف شود. جراح بینی ، در این عمل همواره تلاش می کند که ساختار و فرم کلی بینی را با فرم صورت متناسب نگه دارد ، به طوری که بینی نه زیاد از حد بزرگ و نه کوچک باشد.

انواع تکنیک های عمل بینی طبیعی

پزشک حاذق ، برای دستیابی به اهداف خود از دو تکنیک متفاوت بسته و باز بهره می گیرد. اگرچه نتایج دریافتی از آن ها اغلب یکسان است و در نهایت بینی خلق می شود که در آن تمام عیوب مورد نظر اصلاح شده است. تفاوت هایی که این دو روش در جراحی بینی طبیعی با هم دارند ، تفاوت در محل اعمال برش ها می باشد که در ادامه به طور مفصل از ان صحبت خواهیم کرد:

تکنیک بسته

در این متد از عمل بینی طبیعی ، پزشک با ایجاد برش های از ناحیه داخلی عضو ، اصلاحات مورد نظر را انجام خواهد داد. برش ها همگی به صورت نهفته هستند و با نگاه کردن به ظاهر بینی هیچ ردی از آن ها مشخص نخواهد بود.

تکنیک باز

این تکنیک بر خلاف نوع بسته ، با برش های بیرونی تعریف می شود . به عبارت بهتر پزشک در ناحیه بین دو سوراخ بینی ، با ایجاد یک برش v مانند در جراحی بینی طبیعی ، پوست روی عضو را به عقب می کشاند و به نواحی داخلی آن دسترسی پیدا می کند.

با این توضیحات ، سوالی که ممکن است برای شما به وجود بیاید این است که پزشک معالج در گچساران کدام راه را به دیگری ترجیح می دهد؟ در پاسخ باید گفت که تعیین این موضوع اولا به تخصص ایشان بستگی دارد ، ثانیا آناتومی بینی شما است که تعیین می کند که چه تغییراتی مورد نیاز است. به عنوان یک قانون کلی ، هرچه میزان دفورمیتی بینی بیشتر و سایز آن بزرگتر باشد ، احتمال استفاده پزشک از تکنیک باز بیشتر است. فاکتور دیگری که تعیین کننده راه منتخب پزشک در جراحی بینی طبیعی می باشد این است که ، تا چه اندازه ساختار بینی برای اصلاح مستحکم است. هر چه بینی فرد دارای چارچوب محکم تری باشد ، ترجیح متخصص به استفاده از تکنیک باز بیشتر می باشد. مثلا در مواردی که فرد به جراحی بینی ترمیمی نیاز دارد ، پزشک نهایت تلاش خود را می کند که با کمترین برش ها ، اصلاح نقص را انجام دهد. البته این موضوع برای جراحی بینی گوشتی و ترمیمی که نیازمند به پیوند گرافت می باشند ، فرق خواهد کرد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • یکی از بهترین و مهم ترین ویژگی این نوع جراحی این است که پس از انجام آن افراد به راحتی متوجه انجام عمل بینی در افراد نمی شوند. این نکته باعث می شود در فرد احساس بهتری به وجود بیاید.
 • از دیگر مزایای این نوع جراحی می توان به دوره نقاهت کوتاه آن اشاره کرد.
 • این عمل هیچ گونه اختلالی در روند تنفس و عملکرد بینی ایجاد نخواهد کرد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

به نقل از بهترین پزشک گوش ، حلق و بینی در گچساران ، این عضو تنفسی بر اساس نوع پوست اطراف آن ، به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. دماغ های که دارای پوست ضخیم هستند ، بینی گوشتی و دماغ هایی که دارای پوست نازک هستند ، بینی استخوانی می باشند. بینی استخوانی به دلیل داشتن ساختار غضروفی بسیار قوی ، قابلیت این را دارد که تغییرات بسیار زیادی بر روی آن انجام گیرد و افرادی که می خواهند جراحی بینی فانتزی یا به اصطلاح عروسکی انجام دهند ، می توانند از این نوع جراحی استفاده کنند.

اما بینی گوشتی به دلیل ضخامت پره ها و داشتن غضروف های ضعیف ، بهترین گزینه برای انجام این نوع جراحی می باشد. در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست ها ، زخم های که بر اثر انجام جراحی بر روی بینی باقی می ماند به راحتی دیده نمی شود ولی در بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک امکان مشاهده بافت های داخلی و تغییرات اعمال شده بر روی بینی وجود دارد. از طرفی افرادی که می خواهند عمل جراحی بینی طبیعی انجام دهند ، باید سن رشد آن ها به اتمام رسیده باشد که این سن در خانم ها بالای 16 سال و در آقایان بالای 18 سال می باشد. افرادی که متقاضی انجام این نوع جراحی هستند باید از نظر جسمی ، روحی و روانی سلامتی کامل را داشته باشند.

انتخاب بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در گچساران

ابتدایی ترین اقدام برای انجام رینوپلاستی ، انتخاب جراح مناسب است. این امر موجب می شود که علاوه بر اطمینان از نتیجه کار متناسب با سلیقه و درخواست فرد زیباجو ، پروسه ایمن و کم تهاجم سپری می شود. همچنین دارا بودن بهترین جراح بینی سبب می شود که میزان عارضه های احتمالی به حداقل برسد. روش های بسیاری برای پیدا کردن یک دکتر خوب عمل بینی وجود دارد ؛ از پرس و جو تا سرچ در صفحات مجازی می توان جراح خوب را تشخیص داد. فرد می تواند از نزدیکان یا کسانی که پیش از او ، روند رینوپلاستی را تجربه کرده اند جویا شود و بفهمد از دیدگاه آنان کدام پزشک بهتر است و فاکتورهای تاییدیه آنان را در نظر بگیرد. همچنین می تواند با سرچ اسم دکتر مد نظر در موتور های جستجوگر اینترنت همچون گوگل ، متوجه نحوه کار شود و حتی نمونه کارهای ایشان را در گالری ویدئو و تصاویر جراح بینی طبیعی مشاهده کند. این کارها هیچ ارتباطی ندارد که شما در کدام یک از شهر های ایران زندگی می کنید نخواهد داشت. حتی می توانید پس از جست و جو ها به مطب و کلینیک های پزشکان موجود در لیست خود مراجعه کنید و از نزدیک با افراد زیباجو آشنا شوید و معایب و مزایای روش دکتر را جویا شوید و بعد از آن تصمیم نهایی را بگیرید.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

یکسری موارد وجود دارند که به نتیجه بدست آمده از عمل بینی طبیعی بسیار کمک می کنند که فرد میزان رضایت بیشتری را از روند پیش رو به دست آورد. بهتر است که در گرفتن تصمیم نهایی خود بسیار دقت به خرج دهید زیرا بعد از ایجاد تغییر فرم بینی هرگز نمی توان به حالت اولیه بازگردانده شود. در نتیجه هرگز تصمیم خود را براساس حرف دیگران مشخص نکنید. هر زمان که شخصا به این اعتقاد رسیده بودید که نیاز به انجام این پروسه دارید می توانید به دنبال بهترین دکتر عمل بینی در گچساران یا شهر خود باشید. به یاد داشته باشید که فاکتورهای موثر بر نتیجه نهایی به دست آمده ، علاوه بر پوست و میزان ضخامت چربی ، یکی دیگر از مواردی که قابلیت اثربخشی بر فرم جدید و به ویژه پیامدهای رینوپلاستی طبیعی را به عهده دارد ؛ جراح بینی می باشد که بهتر است با تجربه و ماهرترین شخص را انتخاب کنید. با این کار می دانید که توقع شما ، از روند پیش رو مطابق با خواسته و میل شما خواهد بود. بعد از این دو قدم می توانید به دکتر خوب عمل بینی که انتخاب کرده اید مراجعه کنید و تمامی موارد مورد نیاز در ارتباط با جراحی بینی طبیعی را به درستی رعایت کنید و در ادامه لیستی از مواردی که بهتر است آن ها را رعایت کنید عبارتند از :

 • هفت الی ده روز قبل از عمل بینی طبیعی بهتر است که از نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنید.
 • بهتر است که تا زمان مقرر شده برای تغییر فرم بینی تمامی آزمایشات خواسته شده تحویل داده شود.
 • یک الی دو هفته بهتر است که از استعمال هر نوع نیکوتین خودداری کنید.
 • در صورتی که به هر نوع ماده خوراکی یا داروی حساسیت دارید به جراح بینی اطلاع دهید.

جراحی بینی طبیعی

معاینه پیش از جراحی بینی طبیعی در گچساران

پس از اینکه تصمیم به عمل زیبایی گرفتید و جراح بینی باسابقه و ماهری را انتخاب نمودید ، بایستی یک جلسه معاینه و مشاوره حضوری ترتیب دهید تا در آن معاینات فیزیکی ، بررسی آزمایشات ، ارزیابی و غیره انجام شود و پس از پرس و جو در مورد سوابق پزشکی و خواسته هایتان ، جراح مدل مناسب را برایتان انتخاب می کند و از روش های عمل برایتان توضیح می دهد.

نقاهت و بهبودی بعد از جراحی بینی طبیعی

زمان بهبودی منحصر به فرد بوده و این مدت با توجه به شرایط جسمی و فیزیکی ، سوابق پزشکی ، نوع پوست و بینی پیش از عمل و غیره متغیر است. قطعاً باید دو هفته کامل به استراحت بپردازید و بعد از آن می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید. پس از این مدت ، با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانید دامنه فعالیت های خود را بتدریج گسترش دهید.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با عروسکی

در صورتی که هیچ گونه اطلاعاتی درباره انواع جراحی بینی ندارید و می خواهید تفاوت عمل بینی طبیعی و عروسکی را بدانید با ما همراه باشید.

جراحی بینی دارای انواع مختلفی اعم از رینوپلاستی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی می باشد که پزشک در گچساران با توجه به فرم صورت بیمار یکی از انواع آن را پیشنهاد می دهد. بینی فانتزی و نیمه فانتزی تفاوت چندان زیادی ندارند و تنها در میزان سر بالا بودن نوک بینی متفاوت هستند ، به همین خاطر ما تنها به تفاوت جراحی طبیعی و عروسکی می پردازیم:

 • در جراحی دماغ طبیعی همانطور که گفته شد اندازه ، فرم و محل قرار گیری پره های بینی هیچ تغییری نخواهد کرد و تنها پل بینی کاملا صاف می شود ، اما در جراحی بینی فانتزی یا همان عروسکی پل بینی صاف و نوک آن به سمت بالا می باشد.
 • یکی از مهم ترین تفاوت های موجود در میان این دو مدل ، قوس روی بینی می باشد که معمولا در جراحی طبیعی بر روی پل بینی هیچ انحنایی مشاهده نمی شود.
 • هدف از جراحی بینی طبیعی با عروسکی بسیار متفاوت است. در جراحی طبیعی ، فرد متقاضی رفع عیوب و نواقص بینی می باشد در حالی که در جراحی بینی فانتزی ، فرد برای زیبایی بینی اقدام به انجام آن می کند.
 • عمل طبیعی بینی ، برای تمامی افراد با هر نوع فرمی مناسب می باشد ؛ زیرا تغییر زیادی بر روی ظاهر بینی ایجاد نمی کند. اما جراحی بینی فانتزی برای فرم تمامی صورت ها مناسب نمی باشد.

جراحی بینی طبیعی مردانه در گچساران

بهترین مدل دماغ مردانه ، بینی است که با ترکیب صورت هماهنگی داشته باشد. اینکه فرم بینی چگونه است و چه نوع بینی مناسب فرد است را بهترین جراح بینی انتخاب می کند. اما از آنجایی که بینی مردان مانند خانم ها ظریف نمی باشد ، ملاک زیبایی برای بینی آن ها فانتزی یا کوچک بودن بینی نمی باشد. معمولاً ملاک جذابیت برای بینی آقایان مدلی است که در کنار سبیل و ریش ها باعث افزایش جذابیت مردانه آن ها شود ، به این دلیل به انجام عمل بینی طبیعی بیشتر گرایش دارند.

با این حال ، نظر افراد با یکدیگر متفاوت است و بعضی از افراد اصرار دارند که کسی متوجه عمل بینی آن ها نشود و برخی بینی نیمه فانتزی و فانتزی را می پسندند. البته پیشنهاد می شود انتخاب نوع بینی خود را به جراح بینی بسپارید ؛ زیرا ایشان با توجه به مهارت و تجربه خود ، بینی را برای شما انتخاب می کند که باعث افزایش زیبایی چهره و در نهایت اعتماد به نفس شما شود.

اصلی ترین فاکتورهایی که بایستی در روند جراحی بینی طبیعی رعایت کرد

 • تقارن و نچرال بودن پره های بینی را بایستی رعایت کرد.
 • سایز بینی بهتر است که مقیاسی طبیعی داشته باشد.
 • برداشتن قوس به صورت نرمال
 • بزرگی و کوچکی سوراخ های دماغ باید شکلی طبیعی داشته باشد.
 • بر روی پل نباید قوس ایجاد شود
 • فاصله نوک بینی با لب بالایی باید حفظ شود

جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی در گچساران

هزینه تمامی جراحی ها با توجه به مهارت پزشک ، تجهیزات بکار رفته ، هزینه بیمارستان و کادر درمانی آن و … متفاوت می باشد. از همین رو افرادی که می خواهد عمل بینی طبیعی انجام دهند ، باید به صورت حضوری یا با مراجعه به صفحات مجازی پزشکان از هزینه جراحی آگاهی کسب کنند.

مراقبت های کلیدی بعد از جراحی بینی طبیعی

برنامه دارویی : داروهایی که توسط پزشک برای شما تجویز می شوند را به موقع و به مقدار مناسب مصرف کنید. ممکن است برخی مواد غذایی با داروها تداخل داشته باشند ؛ به همین علت می توانید در مورد رژیم غذایی خود با پزشک در گچساران مشورت نمایید.

پیاده روی : با مشورت پزشک بعد از 2 الی 3 روز می توانید پیاده روی کوتاه و آرامی داشته باشید. پیاده روی گردش خون را در بدن افزایش می دهد و همین عامل موجب می شود تا بهبودی سریع تر انجام شود.

شست و شوی بینی : از سرم های شستشو یا قطره بینی تا 3 بار در روز ، برای شستن بینی بعد از کشیدن تامپون ها استفاده نمایید.

چسب زدن بینی : نحوه چسب زدن به صورت اصولی و دقیق ، بسیار مهم است. معمولا در چند جلسه اول این عمل را پزشک انجام می دهد و در حین چسب زدن آموزش های لازم را به شما خواهد داد. به همین علت لازم است به نکاتی که در هنگام چسب زدن به بینی باید رعایت شود ، دقت کنید. هرگاه چسب بینی خیس و یا مرطوب شد باید آن را تعویض نمایید.

پماد : اگر بخیه های بیرونی داشته باشید پمادهایی تجویز می شود که باید آن را تا 3 بار در روز به منظور بهبودی مناطق بخیه زده شده ، استفاده نمایید.

عطسه کردن : عطسه کردن موجب ایجاد فشار زیادی به بینی و بخیه ها می شود به همین علت لازم است با دهان باز و به آرامی عطسه کنید. هرگز عطسه خود را نگه ندارید.

تامپون : در صورتی که پزشک از تامپون به منظور جلوگیری از خون ریزی استفاده کرده باشد ، بعد از 2 الی 3 روز زمان برداشتن آن به شما اطلاع داده می شود.

مصرف آب : توصیه می شود بعد از عمل جراحی بینی طبیعی به مقدار کافی آب و مایعات مصرف کنید.