یکی از رایج ترین نوع جراحی بینی که امروزه بیشتر افراد به خصوص آقایان تمایل به انجام آن دارند، جراحی بینی طبیعی می باشد. بینی یکی از مهم ترین و اساسی ترین عضو صورت است که در زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی دارد.

این نوع جراحی بر خلاف دیگر عمل ها هیچ گونه تغییر زیادی بر روی بینی ایجاد نمی کند. در واقع می توان گفت عمده ترین تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود. در این روش شما بعد از گذشت چند ساعت از جراحی، مشکلاتی متفاوتی را که ممکن است بعد از هر نوع جراحی بینی داشته باشید را نخواهید داشت.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی جراحی بینی طبیعی

در این نوع جراحی سوراخ های بینی بیش از حد کوچک نمی شود، نوک آن مانند جراحی بینی فانتزی بیش از حد به سمت بالا نمی رود و تنها بنا بر درخواست خود بیمار برای رفع افتادگی نوک بینی، مقدار بسیار کمی به سمت بالا برده می شود. در جراحی دماغ طبیعی تنها عیوب و نواقصی که بینی دارد مانند انحراف، قوز، پهنا یا کجی برطرف می شود. همانطور که گفته شد این نوع بینی به دلیل اینکه تغییر بسیار کمی در ظاهر بینی ایجاد می کند، به طوری که پس از جراحی ممکن است کسی متوجه انجام آن نشود، بیشتر مورد پسند آقایان می باشد.

در جراحی بینی طبیعی ممکن است تنها مقدار کمی قوس بر روی پشت بینی وجود داشته باشد یا این که به طور کامل قوس صاف شود.

جراح بینی در این عمل همواره تلاش می کند که ساختار و فرم کلی بینی را با فرم صورت متناسب نگه دارد به طوری که بینی نه زیاد از حد بزرگ و نه کوچک باشد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

  • یکی از بهترین و مهم ترین ویژگی این نوع جراحی این است که پس از انجام آن افراد به راحتی متوجه انجام عمل بینی در افراد نمی شوند. این نکته باعث می شود در فرد احساس بهتری به وجود بیاید.
  • از دیگر مزایای این نوع جراحی می توان به دوره نقاهت کوتاه آن اشاره کرد.
  • این عمل هیچ گونه اختلالی در روند تنفس و عملکرد بینی ایجاد نخواهد کرد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

بینی بر اساس نوع پوست اطراف آن به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. دماغ های که دارای پوست ضخیم هستند بینی گوشتی و دماغ هایی که دارای پوست نازک هستند بینی استخوانی می باشند. بینی استخوانی به دلیل داشتن ساختار غضروفی بسیار قوی قابلیت این را دارد که تغییرات بسیار زیادی بر روی آن انجام گیرد و افرادی که می خواهند بینی عروسکی یا به اصطلاح فانتزی انجام دهند می توانند از این نوع جراحی استفاده کنند.

اما بینی گوشتی به دلیل ضخامت پره ها و داشتن غضروف های ضعیف بهترین گزینه برای انجام این نوع جراحی می باشد. در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست ها زخم های که بر اثر انجام جراحی بر روی بینی باقی می ماند به راحتی دیده نمی شود ولی در بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک امکان مشاهده بافت های داخلی و تغییرات اعمال شده بر روی بینی وجود دارد.

از طرفی افرادی که می خواهند عمل جراحی بینی طبیعی انجام دهند باید سن رشد آن ها به اتمام رسیده باشد که این سن در خانم ها بالای 16 سال و در آقایان بالای 18 سال می باشد.

افرادی که متقاضی انجام این نوع جراحی هستند باید از نظر جسمی، روحی و روانی سلامتی کامل را داشته باشند.

جراحی بینی طبیعی

تفاوت جراحی بینی طبیعی با عروسکی

در صورتی که هیچ گونه اطلاعاتی درباره انواع جراحی بینی ندارید و می خواهید تفاوت جراحی بینی طبیعی و عروسکی را بدانید با ما همراه باشید.

جراحی بینی دارای انواع مختلفی اعم از جراحی بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی می باشد که پزشک با توجه به فرم صورت بیمار یکی از انواع آن را پیشنهاد می دهد. بینی فانتزی و نیمه فانتزی تفاوت چندان زیادی ندارند و تنها در میزان سر بالا بودن نوک بینی متفاوت هستند، به همین خاطر ما تنها به تفاوت جراحی طبیعی و عروسکی می پردازیم:

  • در جراحی دماغ طبیعی همانطور که گفته شد اندازه، فرم و محل قرار گیری پره های بینی هیچ تغییری نخواهد کرد و تنها پل بینی کاملا صاف می شود، اما در جراحی بینی فانتزی یا همان عروسکی پل بینی صاف و نوک آن به سمت بالا می باشد.
  • یکی از مهم ترین تفاوت های موجود در میان این دو مدل، قوس روی بینی می باشد که معمولا در جراحی طبیعی بر روی پل بینی هیچ انحنایی مشاهده نمی شود.
  • هدف از جراحی بینی طبیعی با عروسکی بسیار متفاوت است. در جراحی طبیعی فرد متقاضی رفع عیوب و نواقص بینی می باشد در حالی که در جراحی بینی فانتزی فرد برای زیبایی بینی اقدام به انجام آن می کند.
  • عمل طبیعی بینی برای تمامی افراد با هر نوع فرمی مناسب می باشد زیرا تغییر زیادی بر روی ظاهر بینی ایجاد نمی کند. اما جراحی بینی فانتزی برای فرم تمامی صورت ها مناسب نمی باشد.

جراحی بینی طبیعی مردانه

بهترین مدل دماغ مردانه، بینی است که با ترکیب صورت هماهنگی داشته باشد. اینکه فرم بینی چگونه است و چه نوع بینی مناسب فرد است را بهترین جراح بینی انتخاب می کند. اما از آنجایی که بینی مردان مانند خانم ها ظریف نمی باشد ملاک زیبایی برای بینی آن ها فانتزی یا کوچک بودن بینی نمی باشد. معمولاً ملاک جذابیت برای بینی آقایان مدلی است که در کنار سیبیل و ریش ها باعث افزایش جذابیت مردانه آن ها شود.

با این حال نظر افراد با یکدیگر متفاوت است و بعضی از افراد اصرار دارند که کسی متوجه عمل بینی آن ها نشود و برخی بینی نیمه فانتزی و فانتزی را می پسندند. البته پیشنهاد می شود انتخاب نوع بینی خود را به جراح بینی بسپارید زیرا ایشان با توجه به مهارت و تجربه خود، بینی را برای شما انتخاب می کند که باعث افزایش زیبایی چهره و در نهایت اعتماد به نفس شما شود.

جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه تمامی جراحی ها با توجه به مهارت پزشک، تجهیزات بکار رفته، هزینه بیمارستان و کادر درمانی آن و … متفاوت می باشد. از همین رو افرادی که می خواهد جراحی بینی طبیعی انجام دهند؛ باید به صورت حضوری یا با مراجعه به صفحات مجازی پزشکان از هزینه جراحی آگاهی کسب کنند.